2020 Yılında Netflix'te En Çok İzlenen 20 Dizi

2020 Yılında Netflix'te En Çok İzlenen 20 Dizi

283

1. Atiye

atiye ile ilgili görsel sonucu

 IMDb: 8.0

İstanbullu bir ressam olan Atiye, evrensel sırları ve aynı zamanda kendi geçmişiyle bağları olan bir arkeolojik sit alanını keşfetme macerasına atılıyor.

2. Aşk 101

aşk 101 ile ilgili görsel sonucu

IMDb: 7.5

4 uyumsuz ve 1 örnek öğrencinin ağırlıklı olarak 1998 yılında geçen hikâyesini anlatır.

3. Unorthodox 

Unorthodox

 IMDb: 8.0

Etsy, Brooklyn’de ultra-Ortodoks bir toplum içinde yaşayan ve mutsuz bir evliliğe sahip olan 19 yaşında Yahudi bir kadındır. Hayatından memnun olmayan Etsy, annesinin yaşadığı Berlin’e kaçıp kendisine dayatılan tüm inançları reddederek laik hayatı keşfetmeye çalışır.

4. The Last Dance 

Netflix dizileri 2020

 IMDb: 9.2

Müthiş mini dizi, rüya takım olan Chicago Bulls’a ve takımın yıldız oyuncusu Michael Jordan’a odaklanıyor. Dizide ayrıca 1997-98 sezonunda Bulls’a tam erişim kartı olan bir görevlinin çektikleri de yer alıyor. The Last Dance, basketbol ve Jordan severler için mükemmel bir seçenek olarak öne çıkıyor.

5. Into the Night 

Into the Night

 IMDb: 7.1

Her şey yolunda gittiği bir anda güneşin öldürücü olduğunu fark eden NATO askeri, Brüksel’e giden bir uçağı kaçırıp erken kalkış yapmasını sağlar. İlk başlarda NATO askerinin uçağı neden kaçırdığını bilen tek kişi pilottur. Ancak zaman geçtikçe uçaktaki diğer yolcular da güneşin öldürücü olduğunu internet üzerinden öğrenir. Dizi, uçaktaki bir grup insanın hayatta kalma mücadelesini anlatıyor.

6. Snowpiercer 

Netflix dizileri 2020

 IMDb: 6.7

Dizi, dünyanın donup çorak bir hale gelmesinden 7 yıl sonra kurulan ve sürekli hareket halinde olan 1001 vagonlu bir trenin içinde yaşayan insanları konu alıyor. Milyarder Wilford tarafından inşa edilen trenin en arkasındaki vagonlarda yaşayan insanlara katı bir sosyal hiyerarşi dayatılıyor. Yetersiz gıdaya ve kaynaklara sahip olan insanlar bir devrim başlatmayı hedefliyor.

7. The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

IMDb: 8.7

İzleyicilerden tam not alan mini dizi, dünyanın en iyi satranç oyuncusu olmayı hedefleyen Elizabeth Harmon isimli satranç dahisinin çocukluk ve gençlik yıllarını anlatıp gösterdiği çabayı gözler önüne seriyor. Dizinin başrolünü Hollywood oyuncusu olan Anya Taylor-Joy üstleniyor.

8. Bir Başkadır

Netflix dizileri 2020

IMDb: 8.7

Netflix dizileri listemizde yer alan ve çok sevilen Netflix’in yeni Türk dizisi Bir Başkadır, hayatları ve hayalleri farklı olan bir grup insanın yollarının birbirleri ile kesişmesini ve yaşamlarının değişmesini konu alıyor. Dizide Öykü Karayel, Funda Eryiğit, Fatih Artman, Tülin Özen ve Defne Kayalar gibi adından çokça söz ettiren oyuncular rol alıyor.

9. Dracula 

Dracula

IMDb: 6.8

Dizi, Dracula’nın Doğu Avrupa’daki kökenlerinden başlayıp Van Helsing’in torunu ve daha ileri nesli ile yaptığı karşılaşmaları anlatıyor. Bu zaman zarfında Dracula’nın kanlı günahları ve zaafları gün ışığına çıkıyor. Netflix dizileri listemizde yer alan yapımın başrolüne Danimarkalı oyuncu Claes Bang hayat veriyor.

10. Spinning Out 

Netflix dizileri 2020

IMDb: 7.7

Kat Baker, hırslı ve yetenekli bir buz patencisidir. Ancak gerçekleştirdiği bir performans sırasında yaşadığı kaza tüm kariyerini altüst eder. Sakatlığının yanı sıra ailevi sorunlarla da uğraşan Kat, kariyerini toparlamak için bir şeyler yapmak ister ve kariyerine çift olarak devam etmeye karar verir. Kat’in partneri yetenekli bir patenci olan genç bir adamdır. Dizinin başrolünde Skins dizisinden tanıdığımız ve Labirent serisinde rol alan Kaya Scodelario bulunuyor.

11. The Stranger 

The Stranger

IMDb: 7.3

Netflix dizileri listemizde yer alan The Stranger, çevresindeki insanlarla ilgili birtakım sırları ortaya çıkarmaya çalışan bir adamın hikayesini anlatıyor. Evli ve iki çocuk sahibi olan Adam Price’ın güzel bir hayatı vardır. Fakat bir gece karşılaştığı bir yabancı ona karısı hakkında bir sır söyler. Adam olan bitene anlam veremeyince araştırmaya başlar ve kendisini çevresindeki insanlar hakkındaki gerçekleri öğrenmeye çalışırken bulur.

12. Bloodride 

Netflix dizileri 2020

IMDb: 6.3

Norveç yapımı antoloji türündeki dizi Bloodride, gece yarısı yağmurda araba süren bir otobüs ve şoförü etrafında dönüyor. Her bölümde yolculardan biri otobüsten iniyor ve bölümün odak noktası oluyor. En iyi antoloji dizileri

13. Warrior Nun 

Warrior Nun

IMDb: 6.8

Netflix dizileri listemizde kendine yer bulan fantastik yapım, morgda uyanan bir kadının hikayesine odaklanıyor. Gözlerini açtığında morgda olduğunu anlayan kadın, birtakım güçlere sahip olduğunu fark eder. Artık özel güçleri olan kadın, tıpkı bir süper kahraman gibi kötülere karşı savaşacaktır.

14. Freud 

Netflix dizileri 2020

IMDb: 6.5

Netflix’in ilk orijinal Avusturya içeriği olan dizi, Sigmund Freud’un erken dönemini konu ediniyor. Dizinin hikayesi kısmen gerçek olaylara dayanmaktadır. 21.yüzyıl Viyana’sında Freud’un nörolog olarak görev aldığı ilk evresinde, bilinçaltı kuramını keşfedip geliştirmeye çalıştığı dönem bir dizi cinayetler ekseninde anlatılmaktadır. Netflix dizileri listemizde yer alan yapımda Sigmund Freud karakterini Robert Finster canlandırıyor.

15. Hollywood 

Hollywood

IMDb: 7.6

Dizi, hayallerini gerçek kılmak için ellerinden geleni yapan bir grup oyuncu ve yönetimini konu alıyor. Oyuncu ve yönetmen olmak isteyen bir grup kişi, 2. Dünya Savaşı sonrasında Hollywood’da parlamaya çalışır. Bu kişiler hayallerini gerçekleştirmek için her şeyi göze almıştır. Dizide Hollywood’un perde arkasında yaşananlar ve adaletsizlikler gözler önüne seriliyor.

16. Ratched

Netflix dizileri 2020

IMDb: 7.3

Netflix dizileri listemizde yer alan Ratched, akıl hastanesinde hemşirelik yapan bir kadını anlatıyor. İş arayan Mildred, psikiyatri hastanesindeki bir işe başvurur. Bu hastanede insanların akılları ile ilgili tuhaf deneyler yapılmaktadır. Mildred bir hemşirede olması gereken tüm özelliklere sahip olduğunu gösterince işe kabul edilir. Daha sonra zihinsel sağlık sistemine sızan Mildred hakkındaki gerçekten ortaya çıkacaktır. 

17. Tiny Pretty Things 

Netflix dizileri 2020

IMDb: 5.4

Sona Charaipotra ve Dhonielle Clayton’ın aynı adlı romanından diziye uyarlanan Tiny Pretty Things, Chicago’da seçkin bir bale akademisinde eğitim gören genç bale öğrencilerini ve yaşamlarını konu ediniyor. İyi ve başarılı birer bale dansçısı olmak isteyen bu gençlerin tek şansı, ailelerinden uzakta disiplinli bir şekilde eğitim aldıkları bale akademisidir. Oldukça sıkı bir eğitim alan gençlerin tüm hayatı danstan ibarettir ve mükemmele ulaşmaları için her şeyi göze almaları gerekecektir.

18. Paranormal 

Netflix dizileri 2020

IMDb: 8.2

Mısırlı yönetmen Amr Salama’nın yönettiği dizi, 1960’lı yıllarda geçiyor ve hematoloji profesörü Dr. Refaat Ismail’in yaşadığı doğaüstü ve gizemli olayları konu ediniyor. Dizinin başrolünü ise Ahmed Amin üstleniyor.

19. Emily in Paris 

Netflix dizileri 2020

IMDb: 7.1

Hırslı bir kadın olan Amerikalı Emily, bir Fransız pazarlama firmasına Amerikan bakış açısını getirmekle görevlendirilince, Amerika’daki hayatını geride bırakıp Fransa’ya taşınır. Emily buradaki kariyerini, yeni arkadaşlarını ve aşk hayatını idare etmeye çalışırken, yabancı olduğu bir ülkede ve hiç bilmediği bir kültürde yaşamanın zorluklarını görür.

20. Start-Up 

Netflix dizileri 2020

IMDb: 8.3

Güney Kore yapımı olan dizi, tıpkı Google ve Amazon gibi büyük şirketler kurmayı hayal eden ancak bu konuda hiç umut vaat etmeyen iki kişiyi konu alıyor. Aynı hayali kuran ve bunun için çabalayan iki kişi bir gün karşılaşınca, birbirlerine destek olup birlikte çalışırlar.

arasında gösterilen yapımda Emma Spetalen Magnusson, Dagny Backer Johnsen ve Erlend Rødal Vikhagen gibi isimler rol alıyor.