2021 Yılının Yeni Yabancı Dizileri

2021 Yılının Yeni Yabancı  Dizileri

279

 

Friends: The Reunion

"Arkadaşlar: Bir Araya Geldikleri Yer" olarak da bilinen "Arkadaşlar: Buluşma", Amerikan televizyon durum komedisi Friends'in 2021 reunion özel bölümüdür. Özel, dizinin ortak yapımcıları Marta Kauffman ve David Crane, dizinin ana oyuncu kadrosu Kevin S. Bright ve Ben Winston'ın baş yapımcılığını üstleniyor.

WandaVision

Avengers: Infinity War ve Endgame’den sonra Wanda Maximoff ve Vision’ın birlikte ideal bir banliyö hayatı yaşamasını ama olayların pek de göründüğü gibi olmamasını konu alacak dizi, Marvel Sinematik Evreni’nin ilk dizi projesi olma özelliğini taşıyor.

It’s A Sin

2019 yılında yaptığı Years and Years dizisiyle ilgimi çeken Russell T. Davies’in elinden çıkan It’s A Sin, 1980’lerin Londra’sında geçen bir dönem dizisi. Bir grup genç eş cinsel erkeğin Londra’ya, başkenti etkisi altına alan AIDS salgını sırasında gelmesini konu alacak. Şarkıcı Olly Alexander’ın Ritchie karakterini başrolünde izleyeceğimiz dizinin kadrosunda Stephen Fry, Neil Patrick Harris ve Keeley Hawes gibi isimler bulunuyor. 

Loki

Marvel Sinematik Evreni’nin sevilen karakteri Loki’ye odaklanacak dizi, Loki‘nin insanlık tarihi için önemli olan anlarda ortaya çıkıp tarihi olayları etkilemesini konu alacak. Tom Hiddleston’ın Loki olacak döneceği dizinin kadrosunda Owen Wilson, Sophia Di Martino ve Richard E. Grant gibi ünlü isimler de yer alıyor.

Shadow and Bone

Aynı adlı roman serisinden uyarlanan Shadow and Bone (Gölge ve Kemik); Rusya’dan ilham alınarak yaratılmış Ravka adlı ülkede, üçlü büyücüler topluluğu Grisha’ya katılmak üzere Ordu tarafından yetimhaneden alınan Alina Starkov’a odaklanacak. Shadow and Bone, nisan ayında izleyiciyle buluşacak.

The Old Man

Thomas Perry’nin 2017’de yayınlanan aynı adlı romanından uyarlanan The Old Man, eskiden CIA ajanı olan bir adamın hedef haline gelmesini ve kendini öldürmek isteyenlerden kaçmasını konu alacak. Başarılı oyuncu Jeff Bridges’ın başrolünde olduğu dizinin kadrosunda John Lithgow, Amy Brenneman ve Alia Shawkat gibi isimler bulunuyor.

The Underground Railroad

Colson Whitehead’in aynı adlı Pulitzer ödüllü romanından uyarlanan The Underground Railroad, Cora adındaki genç bir kadının kölelikten kurtulmaya çalışırken yaptığı inanılmaz bir keşfi konu alacak.

Country Comfort

Umut vadeden ama kariyerinde dibe vuran bir country şarkıcısı, yakışıklı bir dulun beş sevimli çocuğuna dadılık yapmaya başlayınca coşkusunu yeniden kazanır.

Arcane

 Dizisinin hikayesi, beklendiği gibi League of Legends oyununun çılgın çocuğu Jinx ve onun ezeli düşmanı Vi odağında geçecek. Bu iki karakterin kardeş olduğuna dair teoriler ise almış başını gidiyor. Bu teoriler henüz geçerlilik kazanmasa da Jinx'in neden Vi'ye kafayı taktığını bu diziyle daha iyi anlayabiliriz.

The Sandman

Neil Gaiman’in aynı adla DC Comics için kaleme aldığı çizgi romandan uyarlanan The Sandman dizisinde çağdaş kurgu, tarihî drama ve efsane kusursuzca iç içe geçiyor. Modern mit ile karanlık fantezinin zengin bir harmanı olan yapım hem Rüya Tanrısı Morpheus’un uzun varoluşu boyunca yaptığı kozmik ve insani hataları onarma sürecinin hem de onun yaptıklarından etkilenen insanların ve yerlerin öyküsünü aktarıyor. 

The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier, Malcolm Spellman tarafından Disney+ için oluşturulan ve 19 Mart 2021'de dijital platformda yerini alan Amerikan mini internet dizisidir. Marvel Comics'in Sam Wilson / Falcon ve Bucky Barnes / Winter Soldier isimli karakterlerinin hikâyesine dayanan dizi Marvel Sinematik Evreni ile bağlantılı olacaktır.

American Gods

Shadow gizemli ve sırlarla dolu bir geçmişe sahiptir. Bir banka soygunundan dolayı 3 yıl hapis cezası çekip erken tahliye edilir ve artık hiç birşey eskisi gibi olmayacaktır. Shadow, geçmişte bir çok şey yapmış olan bir adamdır. Ama artık karısıyla sessiz bir hayat yaşamaktan ve beladan uzak durmaktan başka bir şey istemiyor. Ta ki korkunç bir kazada öldüğünü öğrenene kadar. Cenaze için eve uçarken, şiddetli bir fırtına uçağı salladığında, yanındaki koltukta oturan garip bir adam tarafından karşılanır. Adam kendine Bay Çarşamba olarak tanıtır ve Shadow hakkında mümkün olandan daha fazlasını bilmektedir. Shadow’u çok daha büyük bir fırtınanın gelmekte olduğu konusunda uyarır. Ve o andan itibaren hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Servant 

Servant, gizledikleri bir trajedinin yasını tutan bir çiftin hikayesini konu ediyor. Evli çift, yaşadıkları bu travmanın etkisinden bir türlü kurtulamaz. Yaşanan trajedi bir süre sonra çiftin evliliklerine de zarar vermeye başlar.

Snowpiercer

Hikaye, insanın gezegeni iklim değişikliğinden kurtarmadaki başarısızlığının sonucu olarak, Dünya'nın donmuş bir çorak araziye dönüşmesinden yedi yıl sonra geçiyor. TV dizileri arsa sürekli hareketli trende yaşayan tek kurtulan etrafında döner. 

Behind Her Eyes

Louise, oğlunu büyütmeye çalışan bekar bir annedir. Genç kadın, geçimlerini sağlayabilmek için bir psikiyatristin ofisinde çalışmaya başlar. Çok geçmeden Louise kendisini patronuyla bir ilişki içinde bulur. Ancak patronu evlidir ve Louise sevgilisinin karısıyla beklenmedik bir arkadaşlık kurar.

Resident Alien

Peter Horgan ve Steve Parkhouse’un imzasını taşıyan Resident Alien çizgi romanını ekran uyarlaması olan yapımda bir dizi uzaylının dünyaya inmesinin ardından yaşadıkları anlatılıyor. Harry, özel bir görevi yerine getirmek için zorunlu olarak dünyaya gönderilmiştir. Dünyaya zorunlu iniş yapmasının ardından Colorado’da küçük bir kasabaya yerleşir. Burada doktor kimliğine büründükten sonra görevini yerine getirmeye çalışırken ikileme düşer. Aklında cevaplanması gereken zor bir soru vardır; insanlar kurtarılmaya değer mi?

Senaryosunu Chris Sheridan’ın kaleme aldığı, son derece karanlık bir atmosferde geçecek olan Resident Alien’ın yürütücü yapımcılığını Chris Sheridan, Mike Richardson, Keith Goldberg, Justin Falvey ve Darryl Frank üstleniyor. Dark Horse etiketiyle basılan çizgi roman, Syfy kanalında izleyici karşısına çıkacak ve dizinin prodüksiyonu Universal Cable Productions, Dark Horse Entertainment ve Amblin TV tarafından gerçekleştirilecek.

The Mighty Ducks: Game Changers

Gordon Bombay’i yıllar sonra tekrar canlandırırken görüyoruz. Gordon Bombay, sebebi bilinmeyen bir sebeple buz hokeyi ile ilişkisini kesmiş, sakin bir hayat sürmektedir. Sahibi olduğu buz pistini Alex Morrow’un amatör takımına kiraladıktan sonra kabul etmese de eski duygular ve anılar gün yüzüne çıkmaya başlayacaktır.

Sky Rojo

Üç hayat kadını, kendilerini çalıştıran adamları ağır bir şekilde yaraladıktan sonra, hayatlarına farklı bir yön verebilmek için kaçar. İntikam için peşlerine düşen adamlardan kurtulmaya çalışan farklı geçmişlere sahip olan üç kadın, çıktıkları bu tehlikeli yolculukta özgürlükleri için savaşır.