Atiye 2. Sezon İlk İzlenim

Atiye 2. Sezon İlk İzlenim

138

Netflix, Türkiye yapımı dizisi Atiye’nin 2. sezonundan ilk görselleri yayınladı. Atiye 2. sezon, 10 Eylül’de izleyici ile buluşacak.

Netflix’in Türkiye yapımı ikinci orijinal dizisi olan Atiye, geçtiğimiz yılın aralık ayında ilk sezonuyla ekrana geldi ve izleyici tarafından ilgiyle karşılandı. İlk sezonun tamamlanmasının ardından zaman kaybetmeden 2. sezonu için hazırlıklara başlanan dizi, bu yıl yeni sezonuyla izleyici karşısına çıkacak. Merakla beklenen 2. sezon için tanıtım çalışmalarına başlayan Netflix, geçtiğimiz günlerde yeni sezondan ilk tanıtım fragmanını yayınlayarak dizinin 10 Eylül’de ekranlara döneceğini duyurdu. Yayın tarihinin belli olmasının üzerinden kısa bir süre geçmişken bu kez de dizinin yeni sezonundan ilk görseller paylaşıldı.

Şengül Boybaş‘ın Dünyanın Uyanışı adlı kitabından uyarlanan dizi, genç ve güzel ressam Atiye’nin sürükleyici ve mistik hikâyesini anlatıyor. Ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul’da sade ve mutlu bir hayat yaşayan Atiye, dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle kendisini beklemediği bir maceranın içinde buluyor. Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfedince, Atiye ona bambaşka bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar veriyor. Bu gizem perdesi aralandıkça genç kadının karşısına çıkan olaylar ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorguluyor.

Atiye 2. Sezon, 10 Eylül’de Netflix Türkiye’de!

Dizinin 2. sezonu için Netflix tarafından paylaşılan sinopsis ise şöyle:

“Tüm gerçekleriyle yüzleşip, kendini kabul etmeyi öğrenen Atiye; istediği her şeyin mümkün olabileceğini ve insanın gücünün sınırsızlığını gördükten sonra, ölen kardeşi Cansu’yu geri istemiştir. Göbeklitepe’deki boyut kapısından geçerek, kardeşinin hayatta olduğu bir olasılığa gider. Ancak bu olasılıkta hiç bir şey, alıştığı ve bildiği gibi değildir. Tanıdığı kimse Atiye’yi tanımamaktadır. Çünkü kardeşinin hala sağ olduğu bu yerde, Atiye ve hatta geldiği kapı olan Göbeklitepe hiç var olmamıştır…

Daha önce kendi yoluna yürüyen Atiye, bu kez başkaları ve toplum için hareket etmeyi öğreniyor. Bu seferki, onun kahramanlığının aşka ve insanlığa adanma hikayesi…”

Dizinin oyuncu kadrosunda Beren Saat’in yanı sıra Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi gibi isimler yer alıyor.

OG Medya tarafından hazırlanan dizinin yürütücü yapımcılığını daha önce Hakan: Muhafız‘da da birlikte çalışan Özge Bağdatlıoğlu ve Jason Georgeüstleniyor. Onur Güvenatam’ın yaratıcılığında hazırlanan dizinin senaryosu ise Jason George ve Nuran Evren Sit (Aşk Tesadüfleri Sever, 8 Saniye)’e ait.

Her ne kadar izleyici tarafından ilgiyle karşılanmış olsa da ilk sezonunda kusurlar barındıran Atiye’nin 2. sezonunda çıtayı biraz daha yükseltip yükseltemeyeceğini

Kaynak: FilmLoverss