BluTV’den yerli filmler serisi sürprizi!

BluTV’den yerli filmler serisi sürprizi!

44

Dünya sinemasından geniş bir seçkiye sahip olan, Türkiye’nin lider yerli online video platformu BluTV, ödüllü ve yerli filmleri sinemaseverlerle buluşturuyor.

Bizim Büyük Çaresizliğimiz, Güvercin, Kumun Tadı ve Mavi Dalga gibi dijital platformlarda yayınlanması beklenen filmlerden oluşan seçki BluTV’de seyircisini bekliyor.

Seyfi Teoman’ın yazıp yönettiği, Barış Bıçakçı’nın ünlü romanından beyazperdeye uyarlanan ‘Bizim Büyük Çaresizliğimiz’, dijital platformun öne çıkan yerli filmleri arasında bulunuyor. Başrollerinde İlker Aksum, Fatih Al ve Güneş Sayın’ı buluşturan, 2011 yapımı film, uzun yıllardır dost olan Ender ve Çetin’in tekdüze hayatlarının Amerika’da yaşayan yakın arkadaşları Fikret’in kız kardeşi Nihal’le beraber yaşamaya başlamaları sonucu seyir değiştirmesini konu alıyor. 

Banu Sıvacı’nın yazıp yönettiği, 2018 yılında İstanbul Film Festivali’nden ‘Seyfi Teoman En İyi İlk Film’ ve ‘En İyi Özgün Müzik’ dallarında, Sofya Uluslararası Film Festivali’nden ise ‘En İyi Yönetmen’ dalında ödülle ayrılan ‘Güvercin’, BluTV’nin koleksiyonuna eklenen ödüllü filmler arasında yer alıyor. Tüm zamanını babasından yadigar kalan güvercinlerle geçiren Yusuf’un hayatın gerçekleriyle yüzleşmesini sinemaseverlerle buluşturan filmin kadrosunda Kemal Burak Alper, Ruhi Sarı ve Demet Genç, Evren Erler ve Michal Elia Kamal buluşuyor.

Melisa Önel’in ilk uzun metrajlı filmi ‘Kumun Tadı’, Karadeniz’de bir sahil kasabasında insan kaçakçılığı yaparak para kazanan Hamit’in yolunun botanik bilimcisi Denise’le kesişmesi sonucu değişen hayatını gözler önüne seriyor.

Zeynep Dadak ve Merve Kayan’ın yazıp yönettiği ‘Mavi Dalga’ sevilen dijital platformun üyeleriyle buluşturduğu ödüllü yerli yapımlar arasında yer alıyor. Film liseli Deniz ile arkadaşlarının Balıkesir’deki hayatlarına ve geleceğe dair kaygılarına mercek tutuyor.