Camdaki Kız dizisiyle ilgili kaygılar büyük!

Camdaki Kız dizisiyle ilgili kaygılar büyük!

437

Kanal D ekranlarında izleyicilerle buluşmaya hazırlanan Camdaki Kız dizisinin 1 Nisan’da başlayacağı duyurulmuştu ama kanaldan yapılan son duyuru, ilk bölümün 8 Nisan’da ekrana geleceği şeklinde oldu. 

Dizi hakkında iki büyük kaygı olduğu görülüyor. Yapımı mutlaka izleyeceklerini söyleyenlerin endişeleri var. Birinci endişe kaynağı yayın günü. Bir Zamanlar Çukurova gibi çok güçlü bir dizi, Mucize Doktor gibi kendi kitlesini yaratmış bir yapım var. Bir de buna Bir Zamanlar Kıbrıs gibi Türkiye’yi çok yakından ilgilendiren, gerçek olaylara dayanan bir dizi geliyor ki, TRT1 izleyicilere yine gözyaşı döktürecek. Alev Alev ve Akrep dizileri de perşembe rekabetinde yer alan diğer yapımlar.

Sonuç olarak, Camdaki Kız için toplam 3 büyük rakip var ve perşembe günleri çok iyi oranlar alması o kadar da kolay değil. Elbette ki hikaye gücü ve oyunculuk performansları ile sürpriz yapabilir ama gün konusunda izleyiciler bir hayli kaygılı…

Bir diğer kaygı kaynağı ise hikayenin kitaba uygun şekilde olup olmayacağı konusu… Budayıcıoğlu’nun aynı isimli kitabından senaryolaştırılan dizi, şayet kitaba uygun ilerler ise izleyicilere göre tadından yenmez bir yapım geliyor. Ama senaryoda ciddi değişimler yaşanır ve kitabın etkisini de kurgu olarak sağlayamaz ise bu durumda işler tersine dönebilir.