Cem Yılmaz’ın ilk dizisi

Cem Yılmaz’ın ilk dizisi

535

Cem Yılmaz’ın ilk yazdığı, yönettiği ve oynadığı, Türk sinemasının unutulmazları arasına giren film olan G.O.R.A.’nın efsanevi karakteri Erşan Kuneri dizi oluyor. 

Cem Yılmaz’ın 2020’nin başında verdiği sinyallerle Erşan Kuneri karakterinin bir diziye konu olacağını öğrenmiştik.

 Erşan Kuneri dizisinin çıkış tarihi, konusu ve oyuncularına dair bilinen tüm detayları haberimizde derledik.

Erşan Kuneri dizisi ne zaman çıkacak?

erşan kuneri dizisi

2021 yılının Sonbahar aylarında çekimlerine başlanılacak Erşan Kuneri dizisi için Cem Yılmaz’ın Temmuz ayındaki paylaşımları göz önüne alındığında, dizinin çıkış tarihi için 2022 yılını gösterebiliriz.

Erşan Kuneri dizisinin konusu olacak?

Erşan Kuneri

 Erşan Kuneri dizisinin geçtiği tarih 1975-1978 yılları arasında yer alacak. Türk Sinemasının erotik film tufanıyla kasıp kavrulduğu dönem olan bu yıllarda bir yönetmen olan Erşan Kuneri'yi izleyeceğiz. Şu an için elimizdeki bilgilere göre dizi, Erşan Kuneri’nin bu yıllar arasında erotik filmler dışında farklı film türlerini denemesini ele alacak.

Bununla beraber Arif v 216 filmindeki Erşan Kuneri’nin yetişkin film yönetmenliği dışında müzik yapımcılığı yaptığını da biliyoruz. Bu sebeple dizide sadece G.O.R.A. filminde gördüğümüz ‘mavi don’ sahnesi gibi sahnelerin veya film çekimi sahnelerinin değil, müzikle alakalı eğlenceli sahnelerin de dizide yer aldığını görebiliriz.

Erşan Kuneri dizisinin diğer karakterleri kimler olacak?

erşan kuneri karikatür

Ünlü komedyenin Instagram üzerinde yaptığı paylaşımda diziye dair eskiz bir karalama yer alıyor. Bu eskizde dizinin karakterlerini görebiliyoruz. Bu karakterler Tumtum İbrahim, Alev, Altın Oran, Miki Muammer, Seyyal, Payro Cemal ve tabii ki Erşan Kuneri. Bu karakterleri tam olarak kimin canlandıracağı bilgisi henüz belli olmamakla beraber, efsane bir başka karakter olan Bob Marley Faruk’un dizide yer alıp almayacağı de bilinmiyor.

G.O.R.A.’da Bob Marley Faruk karakterini canlandıran Rasim Öztekin, geçtiğimiz günlerde sağlık sorunları sebebiyle kavuğunu ünlü oyuncu ve tiyatrocu Şevket Çoruh’a devretmişti. Bu sebeple Rasim Öztekin’in bu dizide yer alması pek mümkün gibi görünmüyor.