En Çok İzlenen 20 Yabancı Dizi

En Çok İzlenen 20 Yabancı Dizi

538

1- Game of Thrones 

Game of Thrones​​​​​

Game of Thrones, David Benioff ile D. B. Weiss tarafından yaratılan fantastik televizyon dizisidir. George R. R. Martin'in epik fantezi serisi Buz ve Ateşin Şarkısı'na dayanmakta olan dizi, adını serinin ilk kitabından almaktadır.

 

2- The Walking Dead 

The Walking Dead

Robert Kirkman, Tony Moore ve Charlie Adlard 'ın aynı adlı çizgi romanına dayanmaktadır. Dizinin başrolünde, komadan uyandığında George A. Romero'nun korku filmlerindeki zombileri andıran et yiyen "aylaklar"ın dünyaya egemen olduğunu fark eden şerif yardımcıs Rick Grimes rolüyle Andrew Lincoln yer almaktadır. Ailesini bulmak için yola koyulur ve yol boyunca diğer birçok sağ kalan kişiyle karşılaşır.

 

3- Lost 

Lost

Lost, Amerikan drama televizyon dizisidir. Program, Sidney, Avustralya'dan Los Angeles, Amerika Birleşik Devletleri'ne uçan bir yolcu uçağının kaza yapması sonucu Güney Pasifik'te gizemli bir adaya düşen kazazedelerin hikâyelerini konu edinmektedir. Her bölüm tipik olarak adada geçen ana hikâyenin yanı sıra, bir karakterin hayatındaki bir başka noktaya ilişkin ikinci bir hikâyeye sahiptir.

 

4- How I Met Your Mother 

How I Met Your Mother

How I Met Your Mother, ABD'de yayın yapan CBS kanalında, 19 Eylül 2005'ten 31 Mart 2014'de kadar yayınlamış olan, yaratıcılığı ve yapımcılığını Carter Bays ve Craig Thomas'ın üstlendiği, durum komedisi türünde bir televizyon dizisidir. 31 Mart 2014 tarihinde yayınlanan 40 dakikalık özel bölümüyle sevenlerine veda etmiştir.

 

5- Breaking Bad 

Breaking Bad

Breaking Bad, ABD drama televizyon dizisidir. 50 yaşında, lisede kimya öğretmeni olan Walter White, maddi açıdan ailesinin gereksinimlerini karşılayabilmek için araba yıkamacısında ek iş yapmaktadır ancak bir süre sonra ileri derecede akciğer kanseri olduğunu ve çok kısa bir ömrünün kaldığını öğrenir. Dizide Walter White ailesine para bırakabilmek için, uyuşturucu yaptığını bir rastlantı sonucu öğrendiği eski öğrencisi Jesse Pinkmanile birlikte metamfetamin işine girer. Kimya konusunda çok başarılı işlere imza atmış öğretmen ile uyuşturucu piyasasını iyi bilen eski öğrencisi, yüksek kalitede ve saflıkta metamfetamin üreterek uyuşturucu ticaretine başlarlar.

 

6- Prison Break 

Prison Break

Prison Break, ABD yapımı bir aksiyon dizisi. Hikâye ise Paul Scheuring tarafından ortaya atılmış ve FOX şirketi tarafından 2005 yılında dizi hayatına adım atmıştır.

 

7- The Vampire Diaries 

The Vampire Diaries​​​​​​

Bir insanın vampirlerle yaşamını konu edinen dizide, vampir kardeşler (Damon ve Stefen Salvatore) ile geçmişteki bağlantısını öğrenir. Dzide, gerilim, korku ve olağanüstü bir kurgu hakimdir.

 

8- The Originals 

The Originals

The Originals dizisi The Vampire Diaries dizisinde ortaya çıkan karakterlerin başrol olduğu bir dizidir. Dizide vampirlerden kurtadamlara ve melezlere kadar her türlü karakter kurgusu mevcut.

 

9-Teen Wolf 

Teen Wolf

Gece ormanda arkadaşıyla kayıp bir cesedi arayan Scott, bir kurtadam tarafından ısırılarak kurtadama dönüşür. Gizemli bir dünyaya geçiş yapan Scott ve arkadaşlarının çeşitli güçleri vardır.

 

10- House M.D 

House M.D

House M.D., medikal drama tarzında 16 Kasım 2004 ve 21 Mayıs 2012 tarihleri arasında 8 sezon yayınlanan Amerikan televizyon dizisi. Dizinin ana karakteri olan Dr. House kurgusal olan New Jersey'deki Princeton-Plainsboro Eğitim Hastanesi'nde teşhis ekibinin başındadır.

 

11- Fringe

Fringe yabancı dizi

100 bölüm yayımlanan Fringe dizisi J.J.Abrams tarafımdan yaratılan dizi FBI tarafından açıklanamayan doğaüstü olaylar için Boston, Massachusett merkezli Fringe adında bir ekip oluşturulmuştur. Ekipte FBI ajanı Dunham, 17 yıl akıl hastanesinde kalmış hükümetin gizli deneylerinde kullanılmış bilim adamı Walter Bishop ve oğlu Peter Bishop bulunmaktadır. Birbirinden ilginç doğaüstü olaylar Fringe tarafından çözülmeyi beklemektedir.

 

12- La casa de papel

La Casa de Papel

Dünyadaki ve Türkiye’deki en popüler İspanyol yapımı olan La casa de papel bence dünyanın en güzel soygun dizisidir. 31 Bölüm ve 4 sezonu biten dizinin 5. sezonunu dört gözle beklemekteyim. Son derece zeki ve akıllı olan El Profesor önderliğindeki hırsız grubu Avrupa Merkez Bankasından 2.4 milyar avroyu soymak için yapılan olayları mükemmel bir kurguda anlatmaktadır. Grup üyelerinin hayatı geçmişi ve şu anki maceralarını anlatan dizi Netflix yapımıdır. İspanyolların en başarılı yapımı olan La casa de papel son sürat yeni soygunlarla devam etmektedir.

 

13- Vikings

Vikings Yabancı Dizi

Vikingler bizi okyanusun uzak kıyılarını keşfetmeyi ve yapmalamayı özleyen bir Viking savaşçısı ve çiftçi olan Ragnar Lothbrok’un acımasız ve gizemli dünyasına bizlere anlatan dizi History Channels kanalında yayınlanmakta ve halen devam etmektedir.

 

14- Mad Men

Mad Men yabancı dizi

The Sopranos’un ödüllü yapımcı ve yazarı Matthew Weiner’ın yaratıcısı olduğu Mad Men 1960’ların Amerikasını reklamıcılık dünyasının merkezi olan New York’ta geçmektedir.

Reklam gurusu Don Draper ve ekibinin maceralarını ve 60’ların büyülüğü güzelliğini bu dizi ile keşfedeceksiniz. Bizim klasik Türk dizisindeki gibi bir reklam ajansı ve çalışanları düşünmeyin. Oyuncular dönemi çok gerçekçi bir şekilde aktarmışlardır. Bu dönemleri merak eden ve sevenler için muhteşem bir dizidir.

 

15- The Boys

The Boys Yabancı Dizi

The Boys Amazon Prime tarafından üretilen süper kahraman dizilerine çok farklı bir süper kahraman dizisidir. Son yılların en değişik ve iddalı yapımlarından biridir.

Süper kahramanların güçlerini ve şöhretlerini kötüye kullandığı bir dönemde “The Boys” olarak adlandırılan bir grup insan kendilerini ve dünyayı korumak için bu yozlaşmış süper kahramanları ortadan kaldırmak istemektedir.

 

16- Dark

Dark yabancı dizi

 Netflix yapımı olan Dark’ı ilk bölümden başlayarak kendinizi bir paradoks içinde buluyorsunuz. İlk saniyelerden beri orjinal dilinden de kaynaklı kendinizi kasvetli bir havanın içinde buluyorsunuz. Almanya’nın Winden kasabasında geçen dizi bir küçük çocuğun kaybolması ile başlıyor ve olaylar zamanda yolculuk ve birçok doğaüstü olayla karşılaşacaksınız. İlk bölümünden son bölüme sürekli bir daha ki bölümde ne olacak merakı içinde kalacaksınız. Alman yaşam tarzı, davranışlarını diziyi izlerken öğrenmiş olacaksınız. Zorlanacağınız bir konu karakterlerin gençlik ve yaşlılık hallerini akılda tutmak zor gibi gelse de 2. sezonda göz önüne getire getire ezberleyeceksiniz. Dark’ın ana temasını Einstein şu sözlerle özetlemiş.

“Geçmiş, şu an ve gelecek arasındaki fark, inatçı bir illüzyondan ibarettir…” – Albert Einstein

 

17- The Office

The Office Yabancı Dizi

The Office 9 sezon 188 bölüm ve 22 dakikadan oluşan son derece komik eğlenceli bir Amerikan dizisidir. Amerika’da bir kağıt şirketindeki Scraton şubesindeki ofiste yaşanan hikayeleri çok komik bir şekilde izleyecilere aktarmıştır. Dizide ofis müdürü Michael Scott ve elemanlarının yaşamlarını ve enteresan karakterleri mizahi bir şekilde anlatan dizi komedi baş yapıtlarındandır.

 

18- Sherlock

Sherlock

Arthur Conan Doyle ünlü serisi Sherlock Holmes’un 21. yy. uyarlaması olan dizi HBO tarafından yayınlanmaktadır. Benimde merakla izlediğim Sherlock dizisi film gibi 15 bölümüyle bölüm başı ortalama 90 dakika sürmektedir.

 

19- Friends

Friends aşıkları toplanın: Dizi, 10 sezonuyla birden BluTV'de! - HWP

Friends, David Crane ve Marta Kauffman tarafından yaratılmış Amerikan yapımı sitcom türünde bir dizidir. 22 Eylül 1994 ile 6 Mayıs 2004 tarihleri arasında NBC'de yayınlanan dizi, on sezon sürdü. Manhattan'da yaşayan bir grup arkadaşın hayatı üzerindedir.

 

20- Chernobyl 

Chernobyl Yabancı Dizi

Chernobyl, tarihin en kötü insan yapımı felaketlerden birinin gerçek hikâyesini dramatize eder ve Avrupa'yı düşünülemez felaketten kurtarmak için kendilerini feda eden cesur erkek ve kadınları anlatır. Mini dizi, 1986 Nisan'ında Sovyet Ukrayna'da meydana gelen nükleer santral felaketinin üzücü sonuçlarına ve felaketin nasıl ve niçin meydana geldiğini açıklamaya, savaşıp yenilen kahramanların hikâyelerine odaklanır.

Mini dizi, büyük ölçüde Belaruslu Nobel ödüllü yazar Svetlana Aleksiyeviç'in Çernobil'den Sesler kitabında kaleme aldığı Pripyat halkının anılarına dayanmaktadır.