En çok İzlenen Netflix Dizileri

En çok İzlenen Netflix Dizileri

368

1. Breaking Bad, IMDb Puanı: 9,5

Breaking Bad, IMDb Puanı: 9,5

Dizi 2008 yılında başlamış ve 5 sezon sürmüştü.

2. When They See Us, IMDb Puanı: 9,1

When They See Us, IMDb Puanı: 9,1

Bu sene içerisinde yayınlanan yalnızca 4 bölümlük mini dizi gerçek bir olaydan uyarlanmış. 

3. Sherlock, IMDb Puanı: 9,1

Sherlock, IMDb Puanı: 9,1

Hepinizin bildiği gibi kitap uyarlaması olan, filmleri çekilen ve en son dizi olarak çekilen Sherlock 2010 yılında çekimlere başlamış, 4 sezonu ise yayında. 

4. Stranger Things, IMDb Puanı: 8,9

Stranger Things, IMDb Puanı: 8,9

3. sezonu geçtiğimiz ay yayınlanan dizi 2017 yılında yayıma girmiş. Hala izlemediyseniz mutlaka öneririz.

5. Black Mirror, IMDb Puanı: 8,9

Black Mirror, IMDb Puanı: 8,9

Her bölümü bir film tadında olan bilim kurgu ve gerilim türündeki dizi insanı düşünceler içinde bırakıyor. 2011 yılında başlayan dizinin Netflix'ten 5 sezonunu da izleyebilirsiniz. 

6. Narcos, IMDb Puanı: 8,8

Narcos, IMDb Puanı: 8,8

Son zamanlarda dillerden düşmeyen ünlü baron Escobar'ın hayatından ve Kolombiya'nın gangster çetelerinden esinlenilerek yapılan dizinin 3 sezonu yayınlandı.

7. House of Cards, IMDb Puanı: 8,8

House of Cards, IMDb Puanı: 8,8

6 sezonu yayınlanmış olan House of Cards bolca drama, politika ve gerilim içeriyor ancak hakkını da sonuna kadar veriyor. 

8. Peaky Blinders, IMDb Puanı: 8,8

Peaky Blinders, IMDb Puanı: 8,8

1919 İngiltere'sinde geçen dizi, Peaky Blinders isimli suç çetesinin başına geçmeyi kafasına koymuş Tommy Shelby'nin başrolünde çekiliyor. Suç, drama ve heyecan had safhada tabii. 

9. Love, Death & Robots, IMDb Puanı: 8,8

Love, Death & Robots, IMDb Puanı: 8,8

Kısacık bölümlerden oluşan animasyon dizisinin konuları öyle şaşırtıcı ve vurucu ki izlerken çok büyük keyif alıyorsunuz ve hiç sıkılmıyorsunuz.

10. The Haunting of Hill House, IMDb Puanı: 8,7

The Haunting of Hill House, IMDb Puanı: 8,7

Dram, korku ve gizem türündeki dizi güzel ve sürükleyici bir gerilim içeriyor diyebiliriz. Bu türde dizi izlemeyi sevenlerin hayran olacağı bir yapım olabilir.

11. The Crown, IMDb Puanı: 8,7

The Crown, IMDb Puanı: 8,7

İngiltere'nin politik tarihini konu alan dizi entrikalarla dolu. Dizinin 3. sezonu ise 17 Kasım'da geliyor. 

12. Better Call Saul, IMDb Puanı: 8,7

Better Call Saul, IMDb Puanı: 8,7

Breaking Bad'in öncesini anlatan Emmy adayı dizide, ufak çaplı avukat Jimmy McGill'in ahlak yoksunu "hukuk adamı" Saul Goodman'e dönüşmesini izliyoruz.

13. Daredevil, IMDb Puanı: 8,7

Daredevil, IMDb Puanı: 8,7

Marvel dizisi Daredevil, tahmin edebileceğiniz üzere bir süper kahramanı konu alıyor. Fakat bu sefer adalet için savaşan süper kahramanımız görme engelli bir avukat...

14. Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi, IMDb Puanı: 8,7

Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi, IMDb Puanı: 8,7

Amirim!  

Yeni sezonu Blu TV'de devam eden Behzat Ç.'nin eski bölümleri aynı zamandaNetflix'te de mevcut bildiğiniz üzere. IMDb puanları en yüksek dizilerden de biri aynı zamanda gördüğünüz üzere.

15. La Casa De Papel, IMDb Puanı: 8,6

La Casa De Papel, IMDb Puanı: 8,6

Sevmeyeni de seveni kadar çok olan dizinin yeni sezonu geçtiğimiz ay yayınlandı, biliyorsunuz ki. 

16. Dark, IMDb Puanı: 8,6

Dark, IMDb Puanı: 8,6

Alman yapımı, sabahlara kadar üzerine konuşabileceğimiz, kafaları yakan muazzamdizi. Bazıları için muazzam değil tabii ancak izlemediyseniz mutlaka bir şansınızı deneyin. İzlemeye başladıysanız da mutlaka yanınızda bir ''kim, kimdir'' görseli bulundurun deriz.

17. The Punisher, IMDb Puanı: 8,6

The Punisher, IMDb Puanı: 8,6

Marvel hayranlarının sevebileceği, intikam konulu bir dizi olan The Punisher'da, eski bir deniz piyadesi ailesini öldürenleri cezalandırmak için yola çıkıyor... 

18. Chef's Table, IMDb Puanı: 8,6

Chef's Table, IMDb Puanı: 8,6

6 sezonluk yemek belgeseli, dünya yemeklerine meraklı herkesin çok ilgisini çekecek. Aynı zamanda Emmy ödülü adayı olan dizi, yemeklere olan bakış açınızı da değiştirecek. 5. sezonda yer alan Musa Dağdeviren'in hikayesini mutlaka izlemelisiniz.

19. Vikings, IMDb Puanı: 8,6

Vikings, IMDb Puanı: 8,6''Viking kahramanı Ragnar Lothbrok'un ileriyi göremeyen yetersiz bir lidere meydan okuyarak Norse sınırlarını nasıl genişlettiğini seyrettiğimiz gerçekçi bir dram.''

20. Mad Men, IMDb Puanı: 8,6

Mad Men, IMDb Puanı: 8,6

Yeni neslin adını ilk defa duyabileceği, izleyenlerin ise gözü yaşlı bir şekilde hatırladığı Mad Men, bir zamanların efsanesiydi. 2007-2015 arasında çekilmiş 7 sezonluk dizientrikalarla dolu. 

21. Formula 1: Drive to Survive, IMDb Puanı: 8,6

Formula 1: Drive to Survive, IMDb Puanı: 8,6

Netflix ve Formula 1 arasındaki işbirliğiyle hazırlanan belgesel dizisi Formula 1: Drive to Survive, Formula'ya ilgi duyan herkesin izlemesi gereken bir mini dizi. Yalnızca 10 bölümden oluşuyor ve izlerken insanın rekabetten başı dönüyor.

22. Mindhunter, IMDb Puanı: 8,5

Mindhunter, IMDb Puanı: 8,5

Suç, dram ve gerilim türündeki dizi, Mark Olshaker ve John E. Douglas tarafından kaleme alınan Mind Hunter: Inside FBI’s Elite Serial Crime Unit romanı üzerine çekilmiş. 1970'lerin sonunda iki FBI ajanının cinayet psikolojisi üzerinde ilerlemeleri ve suç psikolojisinde yeni bir ufuk açmaları üzerine ilerleyen, kafa yakan bir dizi.

23. Outlander, IMDb Puanı: 8,5

Outlander, IMDb Puanı: 8,5

Diana Gaboldon'ıun popüler fantastik aşk romanları serisinden uyarlanan Outlander, iki farklı zamanda geçen iki farklı aşk hikayesine odaklanıyor.

24. BoJack Horseman, IMDb Puanı: 8,5

BoJack Horseman, IMDb Puanı: 8,5

Yer yer güldüren, yer yer düşündüren yetişkin animasyon dizisi BoJack Horseman, 5 sezonluk, başrolünde bir at olan, hoşunuza gidebilecek bir dizi.

25. Spartacus, IMDb Puanı: 8,5

Spartacus, IMDb Puanı: 8,5

2010-2013 yılları arasında yayınlanmış çok fazla seveni olan Spartacus dizisi, izlemeyenler ve tarih meraklıları için Netflix izleyicilerine de sunulmuş. Kan, hırs ve tarih kokan diziye izlemediyseniz mutlaka bir göz atın deriz.

26. Anne with an E, IMDb Puanı: 8,5

Anne with an E,  IMDb Puanı: 8,5

Cesur ve tutkulu yetim bir kız olan Anne, evlenmemiş yaşlı bir kadın ile onun tatlı dilli bekar erkek kardeşinin yanında bilmediği ve tanımadığı ama sonradan çok sevip sevileceği yeni bir yuva bulur. Yeşilin Kızı Anne adlı kitaptan uyarlanan diziyi izlerken hem hüzünlenip hem gülümseyeceksiniz.

27. Sense 8, IMDb Puanı: 8,4

Sense 8, IMDb Puanı: 8,4

Bitmesiyle fanlarını oldukça üzen Sense 8, bir bilimkurgu ve drama dizisi. Macera, arkadaşlık ve aşk ilişkilerini çok iyi anlatan dizi 23 bölüm sürdü. 

28. Sex Education, IMDb Puanı: 8,4

Sex Education, IMDb Puanı: 8,4

Geçtiğimiz sene yayınlanan ilk sezonuyla büyük bir hayran kitlesi toplayan ve herkesin onayını alan dizinin ikinci sezonu için bekliyoruz. Gençlik, arkadaşlık ve aşk ilişkilerine yeni neslin gözünden bakıyor. Yalnızca gençlerin değil, yetişkinlerin de ders çıkarabileceği keyifli bir dizi.

29. The Last Kingdom, IMDb Puanı: 8,4

The Last Kingdom, IMDb Puanı: 8,4

Bernand Cornwell'in Savaş Lordu Yıllıkları kitap serisinden uyarlanan tarihi, drama-aksiyon dizisi The Last Kingdom, 9. yüzyılda Anglo-sakson ve Vikingler arasında geçen savaşları konu alıyor.

30. Prison Break, IMDb Puanı: 8,4

Prison Break, IMDb Puanı: 8,4

Abisini kurtarmak için hapishaneye giren, kaçış planı yapan ve hapishanenin içerisinde dönen olayları konu alan Prison Break bir zamanların büyük popülarite kazanmış dizilerinden biriydi. 2005-2017 yılları arasında yayınlanan dizi Netflix'te de yer alıyor.

31. Ozark, IMDb Puanı: 8,3

Ozark, IMDb Puanı: 8,3Bir finans danışmanı, ailesini Chicago'dan Missouri'deki Ozarks'a sürükler. Burada, bir uyuşturucu patronunu memnun etmek için beş yılda 500 milyon dolaraklamalıdır!

32. Atypical, IMDb Puanı: 8,3

Atypical, IMDb Puanı: 8,3

18 yaşındaki otizmli genç Sam, artık bir kız arkadaş edinmeye karar verdiğinde, kendisini ve tüm ailesini kendi benliklerini keşfedecekleri yeni bir yolculuğa çıkarır. Büyük dersler çıkartılabilecek tatlı ve hoş bir dizi.

33. Master of None, IMDb Puanı: 8,3

Master of None, IMDb Puanı: 8,3

Başrol oyuncusu ve stand-up'çı Aziz Ansari'nin gösterisine dayanılarak oluşturulan dizide, iş dünyası, arkadaşlık ve ilişkilere farklı bir açıdan bakılıyor.

34. The Walking Dead, IMDb Puanı: 8,3

The Walking Dead, IMDb Puanı: 8,3

Drama, korku, gerilim, zombiler, savaş, kan, hayatta kalma mücadelesi... 8 sezonluk The Walking Dead dizisinin hayranı çok. Yeni sezon ise yolda.

35. How I Met Your Mother, IMDb Puanı: 8,3

How I Met Your Mother, IMDb Puanı: 8,3

Dünyanın en tatlı dizilerinden How I Met Your Mother senelerdir popülaritesini koruyor. Herkesin mutlaka en az bir kere adını duyduğu HIMYM'ı izlemeniz için hala geç değil. 9 sezon olmasına bakmayın, kısa bölümleri, hikayesi ve tatlılığı ile sizi içine çekeceğinden emin olabilirsiniz. 

36. Lucifer, IMDb Puanı: 8,3

Lucifer, IMDb Puanı: 8,3

Yakışıklı şeytanımız Lucifer dünyaya gelirse ne mi olur? Peki bir polise aşık olur ve ona yardım etmeye karar verirse... İzlemeye başladıktan sonra tutkunu olan çok.

37. Manhunt: The Unabomber, IMDb Puanı: 8,2

Manhunt: The Unabomber, IMDb Puanı: 8,2

Dünyanın en etkileyici, çarpıcı ve korkunç kısa dizisi olabilir Manhunt: The Unabomber. 90'larda geçen gerçek bir olaya dayanan ve hikayesi sizi altüst edecek bir yapım. Şiddetle tavsiye edilir!

38. Altered Carbon, IMDb Puanı: 8,2

Altered Carbon, IMDb Puanı: 8,2

Tek sezonluk çarpıcı bilimkurgu dizisi Altered Carbon, buzda geçen 250 yıldan sonra yeni bir vücutta dirilen bir mahkûm, özgürlüğünü geri kazanmak için akılalmaz bir cinayeti çözmeye çalışan bir adamı anlatıyor.

39. Dead To Me, IMDb Puanı: 8,2

Dead To Me, IMDb Puanı: 8,2Eşinin ölümüne neden olan vurkaç olayına karışan sürücüyü arayan öfkeli bir kadın, pek de göründüğü gibi olmayan eksantrik iyimser bir kadınla arkadaş olur. 

Kara mizah türündeki dizide işler oldukça karmaşık görünüyor.

40. Penny Dreadful, IMDb Puanı: 8,2

Penny Dreadful, IMDb Puanı: 8,2

2 sezonluk, kitaptan uyarlama fantastik-korku türündeki dizi pek alışık olduğumuz diğerleri gibi değil. Viktorya dönemi Londra'sının karanlık sokaklarında geçen bu korku dizisi, Dracula, Frankenstein, Dorian Gray ve diğerlerinin iç içe geçmiş karmaşık öyküsü anlatılıyor.

41. American Vandal, IMDb Puanı: 8,2

American Vandal, IMDb Puanı: 8,2

Komedi, drama ve suç türündeki 5 sezonluk dizi, Peter ve Sam isimli başkarakterlerin, çektikleri ilk belgesellerinin başarısının ardından yeni bir vaka ararken ve Washington'daki bir lisede yaşanan ''gerçekten mide bulandırıcı'' bir olayı merak etmeleriyle ilgili.

42. Travelers, IMDb Puanı: 8,2

Travelers, IMDb Puanı: 8,2Hepimizi en büyük düşmanımızdan kurtarmak için kasvetli ve umutsuz bir geleceğe ulaştılar: Kendimiz. 

43. Orange Is the New Black, IMDb Puanı: 8,1

Orange Is the New Black, IMDb Puanı: 8,1

Orange Is the New Black, ilk sezonundan beri birçok hayran kitlesini toplayabilmiş, seveni bol bir dizi. Kadınların hapishane hayatına ve karakterlerin gelişimine eğilen, hissiyatı izleyiciye geçirebilen bir dizi.

44. The End of the F***ing World, IMDb Puanı: 8,1

The End of the F***ing World, IMDb Puanı: 8,1

Dünyada görebileceğiniz en absürt iki genç olan Alyssa ve James tanıştıktan sonra hayatları baştan sona değişiyor. Netflix'in en acayip dizilerinden bir tanesi. (Görüldüğü gibi editörün favorilerinden.) 

45. Castlevania, IMDb Puanı: 8,1

Castlevania, IMDb Puanı: 8,1

Anime aşıklarının gözü yaşlı... ''Bir vampir avcısı kuşatılmış bir şehri, Drakula'nın kontrol ettiği dünyadışı yaratıklar ordusundan kurtarmak için savaşır.''

46. On My Block, IMDb Puanı: 8,1

On My Block, IMDb Puanı: 8,1Los Angeles'ın merkezindeki çetin bir mahallede yaşayan zeki, eğlenceli ve zorluklara alışkın dört gencin kadim dostluğu liseye başlayınca sınavlardan geçer (hep olduğu gibi).

47. The Umbrella Academy, IMDb Puanı: 8,0

The Umbrella Academy, IMDb Puanı: 8,0

Boş zamanınızda keyifle izleyebileceğiniz fantastik-dram türündeki hoş bir diziUmbrella Academy. Kahkahalarla güleceğinizden ve yer yer şaşıracağınızdan eminiz.

48. Blacklist, IMDb Puanı: 8,0

Blacklist, IMDb Puanı: 8,0FBI'ın arananlar listesindeki kaçak, diğer kötüleri yakalamaları için FBI'a yardım teklifinde bulunur; tek şartı çaylak profil uzmanı Elizabeth Keen'in ortağı olmasıdır.

Oyunculardan, suç dehası rolündeki, Red Reddington bu rolüyle iki Altın Küre Ödülü kazanmıştır. 

49. GLOW, IMDb Puanı: 8,0

GLOW,  IMDb Puanı: 8,0

Glow, 3 sezonluk bir komedi dizisi.1980'lerde Los Angeles'ta yaşayan bir grup ''uyumsuz'' kadının, kendilerini ''Güreşin Özel Kadınları'' olarak baştan yaratmasını konu alıyor.

50. Russian Doll, IMDb Puanı: 8,0

Russian Doll, IMDb Puanı: 8,0

Biraz kafadan çatlak bir kadın olan ''Russian Doll'' bir gün ölüverir. Fakat nasıl olduysa her gün yeniden ve yeniden aynı güne yeniden başlar ve bu sarmaldan kurtulmaya çalışırken, bu sefer her gün başına farklı bir olay gelir. Çok güleceksiniz!

51. Jessica Jones, IMDb Puanı: 8,0

Jessica Jones, IMDb Puanı: 8,0

Marvel yapımı dizilerden biri olan Jessica Jones, bizce klasik bir süper kahraman dizisi değil. Jones, rolünü çok güzel kavrıyor ve özel hayatı da diziyle harmanlandığı için sürükleyici olabiliyor.

52. 13 Reasons Why, IMDb Puanı: 7,9

13 Reasons Why, IMDb Puanı: 7,9

Çokça izlenen, çokça tartışılan bir dizi biliyorsunuz 13 Reasons Why. Az çok hepimizin diziyle ilgili bir fikri var. İntihar eden Hannah'nın ardında bıraktığı kasetleri dinleyen Clay, flashbackler, düşünceler, kendini sorgulamalar ve diğerleri. Göz atmak isterseniz linkleri bırakıyoruz.

53. The OA, IMDb Puanı: 7,8

The OA, IMDb Puanı: 7,8

Yine seveni çok ancak eleştirip anlamayanı da bol dizilerden biri. Kaliteli ve sağlam dizilerden olduğu söylense de diziyi bitirme kararı alınmış maalesef... Bir şans vermelisiniz belki de:

54. You, IMDb Puanı: 7,8

You, IMDb Puanı: 7,8

İzlerken paranoyak olduğumuz ancak yeni sezonunu da iple çektiğimiz dizi You, insanın tüylerini diken diken yapıyor. İlk çıktığı dönem sosyal medyada çokça konuşuldu ve çokça insan izledi. Hala izlemediyseniz mutlaka bir bakın.

 

Kaynak: Onedio