Gülseren Budayıcıoğlu'nun yeni bir dizisi mi geliyor?

Gülseren Budayıcıoğlu'nun yeni bir dizisi mi geliyor?

292

Bir süredir ekranlara Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitaplarından uyarlanan diziler damga vuruyor. Psikiyatri uzmanı Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun hastalarının hikayelerinden yola çıkarak yazdığı kitaplar, bir bir diziye çevriliyor, milyonları ekranlara kilitliyor.

Gülseren Budayıcıoğlu’nun romanlarından uyarlanan dizi furyası İstanbullu Gelin’le başladı. Ardından Doğduğun Ev Kaderindir geldi.

Bu dizileri Kırmızı Oda, Masumlar Apartmanı ve Camdaki Kız takip etti.

Şimdilerde dizi haline getirilmesi planlanan kitabın adı "Kral Kaybederse" roman, Kenan adında iyi görünümlü, narsist ve vurdumduymaz bir adamın çocukluğundan bugüne karakterini şekillendiren şartları anlatıyor. Tüm kadınların etrafında pervane olduğu bu adam, yıkılmaz zannettiği egosunu bir anda yerle bir edilmiş halde buluyor. Ve çaresizliği onu bir psikiyatriste danışmaya sevk ediyor.

Etik dışı yaşamıyla okurda en başından itibaren nefret uyandıran Kenan karakterinin, aslında tüm davranışlarının altında yatan acı nedenler var. Ve tüm bunlar açığa çıktığında, okuyucu peşin hükme varmanın ne denli yanlış olduğunu düşünmeden edemiyor. Bir yandan başkahraman terapi görürken, okuyucu da yeni farkındalıklar kazanıyor.

Söylentilere göre yapım şirketi Ojo Pictures yeni uyarlama üzerine çalışmalarını sürdürüyor.