Popüler Gençlik Dizisi 'AŞK 101'

Popüler Gençlik Dizisi 'AŞK 101'

180

Bizlere lise çağlarımızı anımsatan, gerçekçi bir gençlik dizisi. Lisede sevilmeyen o popüler grubun okuldan atılmama çabası ve bu sırada yaşadıkları maceraları konu alıyor. Aslında ilk aşkların, lisedeki dostlukların nasılda yıllar sonra bile unutulmadığını ve o zamanlara karşı olan özlemimizi de bizlere hatırlatıyor.

Popüler lise dizisi Aşk 101; liseyi bizlere gerçekçi yansıtsa da döneme ait ahenki ve 90'lar ruhunu bizlere hissettiremiyor. Kullanılan şarkılar ve yerler günümüze yakın bir  dönem düşüncesi yaratıyor. Dizideki karakterler ise kısaca şöyle;

Sinan;  o lisede arka sırada sürekli uyuyan silik karakterlerden, silik dediysem de aynı zamanda kendi problemlerini kendi halledebilen güçlü bir karakter. Sadece onun popüler olma gibi bir ihtiyacı yok. Cool da diyebiliriz.

Işık; lisenin tatlı, başarılı, toz pembe hayalleri olan iyi kız karakteri. Kendini ailesinin istediği gibi yetiştirmiş, bazı kalıplardan çıkmamış ama mutlu ve yardımsever bir kız.

Kerem; babasının egosu yüzünden sürekli ezilen ve bu durum sonucunda agresif ve sinirli bir yapı kazanmış bir karakter. 

Eda; ailesinin onun için kurduğu hayatın içinde yaşamak istemeyen, grafiker olma hayaliyle yanıp tutuşan, güzel ve başına buyruk bir karakter.

Osman; ticari zekası yüksek, girişimci ve ailesine düşkün bir karakter.