HAFTANIN DİZİLERİ

HAFTANIN DİZİLERİ

263

Efsaneleşmiş ve izlemediyseniz  27 Temmuz-1 Ağustos aralığında mutlaka başlamanızı önerdiğimiz diziler:

1- Stranger Things

15 Temmuz 2016’da Netfilix’te yayına giren Stranger Things, dram, fantastik ve gerilim türünde bir ABD yapımı dizi. Yönetmenliğini Matt Duffer, Ross Duffer yaptı. Oyuncular; Millie Bobby Brown, Winona Ryder, Finn Wolfhard.

Olay 80’li yıllarda geçiyor. Kasabada küçük bir çocuk kayboluyor ve Elevan yardımıyla çocuk aranıyor.

2-Dark

1 Aralık 2017’de Netfilix’te yayınlanan bir Alman dizisi olan Dark, dram, bilimkurgu, ve gerilim türü ile hepimizi etkiledi. Yönetmeliğini Baran bo Odar, Jantje Friese yaptı. Oyuncular; Louis Hofmann, Lisa Vicari ve Maja Schöne. İkinci sezonunu 21 Haziran 2019’da üçüncü sezonunu 27 Haziran 2020’de yayınlayarak finalini yaptı.

Kaybolan bir çocuğu bulmak için uğraşan bir kasaba, çocuğu ararkarken karşılaştıkları sırlar ve gerçekler, küçük kasaba çok karışır.

3- After Life

8 Mart 2019’da Netfilix’te yayına giren After Life komedi türünde bir dizi. Yönetmenliğini başrol oyuncusu olan Ricky Gervais üstlenmiştir. Oyuncular; Ricky Gervais, Kerry Godliman, Tom Basden.

Eşiyle mutlu, eğlenceli bir hayatı olan Tony, eşi öldükten sonra ağır depresyona girer. Kendisini ve yakın çevresini umursamaz, arkadaşları eski hâline dönmesi için uğraşırlar. Hayattan tek zevk aldığı şey kendisinin çektiği eşiyle olan anlardır.

4- Hakan Muhafız

14 Aralık 2018 yılında Netfilix’te yayına giren Hakan Muhafız ilk Netfilix Türk yapım dizisidir. Yönetmenliğini Binnur Karaevli’nin üstlendiği Muhafız’ın oyuncu kadrosunda; Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan ve Hazer Ergüçlü bulunuyor. İkinci sezonunu 26 Nisan 2019’da yayınlayan Muhafız, üçüncü sezonunu 6 Mart 2020’de yayınlayarak final yaptı. 

5- Atiye

27 Aralık 2019’da Netfilix’te yayınlanan ikinci Türk dizisidir. Türü dram, fantastik olan dizinin yönetmenliğini Onur Güvenatam yaptı. Oyuncular; Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger. 


Şengül Boybaş’ın Dünya’nın Uyanışı kitabından esinlenerek hazırlanan dizi, ressam olan Atiye’nin mistik hikayesini anlatıyor. Hayatı Göbeklitepe’ye gittikten sonra çok değişir. Atiye, Arkeolog olan Erhan’la gezerken her zaman çizdiği bir sembolü görür ve macerasına başlar.

6- Aşk 101

24 Nisan 2020 tarihinde Netfilix’te yayınlanan üçüncü Türk yapım dizisi. Türü romantik, komedi olan dizinin yönetmenliğini Meriç Acemi yaptı. Oyuncular; Kubilay Aka, Mert Yazıcıoğlu, Alina Boz. 

Hikaye 90’larda geçiyor. İstenilmeyen bir grup genç, bir araya geliyor. Okuldan atılmamaları için uğraşan öğretmenleri okulda kalsın diye onun aşık olması için planlar yaparlar.

7- Lucifer

25 Ocak 2016’da Netfilix’te yayınlanmaya başlayan ABD yapımı dram, fantastik, polisiye türünde olan dizinin yönetmenliğini Tom Kapinos yaptı. Oyuncular; Tom Ellis, Lauren German, D.B. Woodside

Cehennem Lordu Lucifer Morningstar dünyaya gelerek Los Angeles’da polis departmanı için suçluları yetenekleri sayesinde rahatlıkla yakalamaktadır. Aynı zamanda Lux adında bir gece klübü işletiyor. Dedektifle olan aşkı Lucifer’ı daha iyi birisi yapıyor.

8- How I Met Your Mother

2005 - 2014 yılları arasında 9 sezonluk ABD’de CBS kanalında yayın yapan, yönetmenliğini Craig Thomas ve Carter Bays’ın yaptığı How I Met Your Mother hepimizi güldürmeyi başaran durum komedisi olan bir televizyon dizisi. Oyuncu kadrosunda Neil Patrick Harris, Cobie Smulders, Josh Radnor Alyson Hannigan ve Jason Begel var.

Dizi, 2030 yılında Ted’in çocuklarını karşısına alıp anneleriyle nasıl tanıştıklarını anlatmasıyla başlıyor. Bu hikaye başarılı bir şekilde 280 bölüm sürüyor.

Çoğu zaman gülmekten sahnelerin tekrarlarını alıyorlar ve bizi kamera arkasında da güldürmeyi başarıyorlar.

9- Avlu

29 Mart 2018’de Star Tv’de yayınlanmaya başlayan Avlu, dram türünde bir dizidir. Oyuncular; Demet Evgar, Nursel Köse, Ceren Moray.

Prisoner adlı diziden uyarlanan Avlu, kadın cezaevinde yaşanan hayatlara odaklanıyor.


10- Peaky Blinders

12 Eylül 2013’de yayına giren Peaky Blinders dram, tarihi ve polisiye türünde İngiltere yapımından bir dizi. Yönetmenliğini Steven Knight üstlenmiştir. Oyuncular; Cillian Murphy, Helen McCrory, Paul Anderson. 

Birinci Dünya Savaş’ından yeni çıkan İngiltere’yi yasa dışı iş yapanlar sarıyor. Bunlardan birisi de soygunculuk ve at yarışıyla para kazanan Peaky Blinders. Polislere rüşvet vererek rahat hareket ediyorlar. Bir soygunda hata yaptıkları yüzünden gelen müfettişle uğraşıyorlar. Peaky Blinders’in hayatını izlediğimiz bir dizi.