Hazal Kaya’nın Başrol Olduğu Pera Palas’ta Gece Yarısı Dizisinin Çekimleri Bitti

Hazal Kaya’nın Başrol Olduğu Pera Palas’ta Gece Yarısı Dizisinin Çekimleri Bitti

395

Başrollerinde Hazal Kaya ve Selahattin Paşalı’ya yer veren Netflix yapımı Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinin çekimleri tamamlandı.

Charles King’in aynı isimli ödüllü kitabından uyarlanan Pera Palas’ta Gece Yarısı, bir Red Arrow Studios şirketi olan Karga Seven Pictures tarafından hayata geçiriliyor. Elif Usman‘ın kaleme aldığı, Karga Seven’dan Emre Şahin‘in dizi sorumlusu (showrunner) olduğu Pera Palas’ta Gece Yarısı’nda Nisan Dağ (Bir Nefes Daha) yönetmen koltuğuna oturuyor. Hazal Kaya‘nın başrolünü üstlendiği sekiz bölüm olarak planlanan dizide Selahattin Paşalı, Tansu Biçer, Yasemin Szawlowski ve James Chalmers da rol alıyor.

Pera Palas’ta Gece Yarısı Konusu

Dizi, genç bir gazeteci olan Esra’nın İstanbul’daki efsanevi Pera Palas Oteli ile karşılaşmasını konu alıyor. Otel hakkında yazı yazmak üzere görevlendirilen Esra, yanlışlıkla tarihi odalardan birinin 1919 yılına açılan bir kapı olduğunu keşfeder.

Böylece, geçmişe doğru bir yolculuk yapar ve modern Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e karşı düzenlenen siyasi bir komplonun ortasına düşer. Artık Esra, kurnaz otel müdürü Ahmet ile birlikte Türkiye tarihinin akışını ve geleceğini korumak zorundadır. Ancak, Esra, İstanbul’un en çılgın kulübünün sahibi, yakışıklı ve gizemli Halit ile tanışır tanışmaz, 1919 İstanbul’unda hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını ve kimsenin aslında söylediği kişi olmadığını anlar.

Pera Palas’ta Gece Yarısı’nın izleyiciyle ne zaman buluşacağı henüz belli değil