İlk Türk Netflix Orjinal Filmi ”Yarına Tek Bilet”

İlk Türk Netflix Orjinal Filmi ”Yarına Tek Bilet”

85

Başrollerini Metin Akdülger ve Dilan Çiçek Deniz’in paylaştığı Yarına Tek Bilet 19 Haziran’da Netflixte yayınlandı. Netflix’in Türk yapımı ilk filmi olması da izleyicileri oldukça heyecanlandırdı.
Silsile, Aile Arasında ve Atiye gibi projelere imza atmış başarılı yönetmen Ozan Açıktan’ın Faruk Özerten ile kaleme aldığı Yarına Tek Bilet diğer yapımlardan biraz farklı.. çünkü filmin büyük bir kısmı trende geçiyor. Ankara’dan İzmir’e geçmişten kalan kırık kalpleriyle yola çıkan iki yabancıyı bu yolculuk gerçeklerle yüzleştiriyor. Aslında her şeyin değişmesi ve geçmişi geride bırakmaları gerektiklerini birbirlerine öğretiyorlar. Aralarındaki sürtüşmeli iletişim zamanla romantizme karışıyor ve bu tren yolculuğu hayatlarının dönüm noktası oluyor.
Film çekimlerinden sonra yapılan röportajlarda Ozan Açıktan’dan samimi açıklamalar geldi. Filmi çekerken filmin gişesini, yapılabilecek olumsuz eleştirileri vb. hiçbir düşünceyi gözetmeden filmi tamamen içine sindiği halde ve doğal bir şekilde çektiğini vurguladı. Genellikle yönettiği filmlerde özgünlüğünü koruyan Ozan Açıktan; doğallığı da göz tırmalamayacak biçimde izleyiciye yansıtmayı başarmış.