Kadın dizisinde harikaydı, Baraj’da başrol oldu! Şimdi Feyyaz Duman’ın şov zamanı!

Kadın dizisinde harikaydı, Baraj’da başrol oldu! Şimdi Feyyaz Duman’ın şov zamanı!

589

2020-2021 sezonunun en dikkat çeken yapımlarından birisinin Baraj olacağı net… Sadece 2 bölümü yayınlanmasına rağmen izleyicilerin gönlünü kazanan dizi, Fox TV’nin salı akşamları kadın izleyicileri ekranına toplamak için hazırladığı bir dizi.

1977 yılında Türkan Şoray ve Tarık Akan’ın başrolünde yer aldığı Baraj filminden esinlenilerek diziye çevrilen hikaye, güçlü isimlerle oluşturulan kadro ile birlikte izleyicilerin de yeniden ilgisini çekti.

Biran Damla Yılmaz, Feyyaz Duman, Burak Yörük ve Sumru Yavrucuk’un başrollerinde yer aldığı Baraj dizisinin çekimlerine yeniden başlandı. Sette oyuncular bir hayli mutlu. Feyyaz Duman, Kadın dizisindeki Arif karakteri ile izleyicileri kendisine hayran bırakmıştı. Arif, yan karakterdi. Ama bu başarısı Feyyaz Duman’a başrolü getirdi.

Baraj dizisinde Nazım karakteri ile ana karakterlerden birisine hayat veren Feyyaz Duman, rol arkadaşları ile de çok iyi anlaşıyor. Feyyaz Duman’ın, Burak Yörük ile “Kardeşlik” notuyla yaptığı paylaşım ekibin birbirlerine ne kadar ısındığını da gösteriyor.

Kadın dizisinde Arif olarak öne çıkan Feyyaz Duman, Baraj dizisinde ise Nazım karakterine hayat veriyor. Yüzünde büyük bir yara izi olan Nazım’ın makyajı için de sette saatler harcanıyor. Hem de bu durum her çekim günü yaşanıyor.

Feyyaz Duman da instagram hesabından yayınladığı video ile, bu yara izi makyajının nasıl yapıldığını ve ne kadar büyük emek verildiğini gösterdi.

 

Bilindiği gibi dizideki Nazım karakterinin yüzünde derin bir iz var. İşte bu iz için uzun bir çaba gerektiren makyaj hazırlıkları yapılıyor. Hem setteki deneyimli makyözün ustalığı hem de Feyyaz Duman’ın sabırlı bekleyişleriyle dizideki o başarılı yara imajı yüze oturtuluyor.

Dizi devam ettiği sürece Feyyaz Duman, bu yarayı sete geldiği her gün yaptırmak zorunda. Her seferinde plastik makyajla yapılan bu yara o gün iş bitince silinip, ertesi gün sette yenileniyor.

Kaynak: Televizyon Gazetesi