Mehmet Akif Ersoyun Hayatı (Akif) Sinema Filmi Çekimleri Başladı.

Mehmet Akif Ersoyun Hayatı (Akif) Sinema Filmi Çekimleri Başladı.

407

Âkif’ filminin
çekimleri başladı

Mehmet Âkif Ersoy’un torunu
Yavuz Bingöl’le görüştü

‘Âkif’ setine
özel ziyaret


‘Âkif’ setinde
duygusal anlar

 

Mehmet Âkif Ersoy’un İstiklâl Marşı’nı yazarken yaşadıklarını konu alan “Âkif” filminin çekimlerine başlandı. Beykoz Kundura Fabrikası’ndaki film seti, önceki gün özel misafirleri ağırladı. Mehmet Âkif Ersoy’un torunu Selma Ersoy Argon da sete görüntülü olarak bağlandı, dedesini canlandıran Yavuz Bingöl’le görüştü. Çevrimiçi görüşme sırasında duygusal anlar yaşandı.

 


Türkiye’nin bağımsızlık sembollerinden İstiklâl Marşı'nın yazılış serüveni beyazperdeye aktarılıyor. Şair Mehmet Âkif Ersoy’un yaşamından kesitler de sunacak olan “Âkif” filminin çekimlerine Beykoz Kundura Fabrikası’nda başlandı. Yapımcılığını Tarçın Film Yapım’ın üstlendiği, yönetmen koltuğunda Sadullah Şentürk’ün oturduğu filmin seti, önceki gün çok özel misafirleri ağırladı.
İÇERİK DANIŞMANLARI
OYUNCULARLA BULUŞTU
Mehmet Âkif Ersoy’un ailesinin verdiği muvafakatname ve Sebilürreşad Dergisi’nin katkısıyla senaryosu oluşturulan filmin setini, içerik danışmanları Prof. Dr. Yasin Aktay, Sebilürreşad Derneği Genel Başkanı ve Sebilürreşad Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Bayhan, Dernek Başkan Yardımcısı Fahrettin Ergün ve CGV Mars Dağıtım Genel Müdür Serdar Can ziyaret etti. Görüşme sırasında başrol oyuncusu Yavuz Bingöl’e Sebilürreşad Dergisi’nin “Âkif” özel sayısı, Mehmet Âkif Ersoy’un “Safahat” eseri ve Yasin Aktay'ın "Önce Söz Vardı" adlı kitabı hediye edildi.
ÇEVRİMİÇİ GÖRÜŞMEDE
DUYGUSAL ANLAR
Mehmet Âkif Ersoy’un torunu Selma Ersoy Argon’un planlanan set ziyareti ise pandemi nedeniyle gerçekleşmedi. Argon, sete görüntülü olarak bağlandı ve filmde dedesini canlandıran Yavuz Bingöl’le sohbet etti. Çevrimiçi görüşme sırasında duygusal anlar yaşandı.