Mendırman Celaleddin dizisi yakında Türkiye’de yayına giriyor!

Mendırman Celaleddin dizisi yakında Türkiye’de yayına giriyor!

400

‘Diriliş Ertuğrul’ ve ‘Kuruluş Osman’ gibi dizilerinin yapımcısı Mehmet Bozdağ, uluslar arası bir yapıma daha imza attı. Türk-Özbek ortak yapımı ‘Mendırman Celaleddin’ (Ben Celaleddinim) dizisinin ilk bölümü 14 Şubat Pazar günü Özbekistan Milly TV’de yayınlanmıştı. Dizi, önümüzdeki günlerde Türkiye ve dünyanın farklı ülkelerinde de yayına girmeye hazırlanıyor. Dizinin Türkiye’de çok yakında yayınlanacağına yönelik duyuru yapıldı. Dizinin ikinci fragmanı yayınlandı ve “Çok yakında Türkiye’de Yayında” ifadesi de özellikle belirtildi..

Yenilmez hükümdar Cengiz Han’ın ordularını üst üste mağlup edip, Moğol ordularının yenilemeyeceği efsanesini yerle bir eden, “gerçek bir kahraman ve devlet adamı”. Harzemşahlar Devleti’nin son lideri Celalettin Harzemşah’ın hayatını konu alıyor.

Mendırman Celaleddin ile ilgili görsel sonucu

Türk dünyasının bugüne kadar yapılmış en hacimli yapımı olan ‘Mendırman Celaleddin’in yapım ve proje tasarımını Mehmet Bozdağ; genel yönetmenliğini Metin Günay, yönetmenliğini Kazakistanlı Nurgissa Almurat, sanat yönetmenliğini İran Azerbeycanı’ndan Reza Himmeti üstlenirken; görüntü yönetmenliğini ise Efe Kubilay yapıyor.

Türkiye, Özbekistan ve Türk dünyasının tanınmış oyuncularının yer aldığı dizinin başrolünü Emre Kıvılcım, Özbekistanlı Yulduz Radjova, Rano Shodiyeva, Rayxoun Ulesanova, Tohir Saidov, Saide Rametova, Gülenay Kalkan Ünlüoğlu üstlendi. Dizinin kadrosunda Türkiye’den Cemal Hünal, Sezgin Erdemir, Ferhat Yılmaz, Kaan Yalçın gibi isimler de yer alıyor.