Netflix, Efsanevi Formula 1 Pilotu Ayrton Senna’yı Konu Alan Dizi İçin Hazırlıklara Başladı

Netflix, Efsanevi Formula 1 Pilotu Ayrton Senna’yı Konu Alan Dizi İçin Hazırlıklara Başladı

159

Netflix, Brezilyalı efsanevi Formula 1 pilotu Ayrton Senna’nın hayat hikâyesini konu alan dizi için hazırlıklara başladı. 

2010 yılında yönetmen Asif Kapadia, Brezilyalı efsanevi Formula 1 pilotu Ayrton Senna’nın başarılarla dolu kariyerini ve 1994 yılında bir yarış sırasında hayatını kaybettiği trajik ölümünü mercek altına alan Senna belgeseliyle sinema dünyasında büyük ses getirmişti.

Spor dünyasına adını altın harflerle yazdıran Ayrton Senna’nın yaşamı, Senna belgeselinden sonra başka bir yapıma daha konu oluyor. Variety’nin haberine göre Netflix, Ayrton Senna’nın hayat hikâyesini konu alan bir mini dizi için hazırlıklara başladı.

Ayrton Senna’yı Konu Alan Dizi Netflix Dizisinin 2022’de Yayınlanması Bekleniyor

Sekiz bölüm şeklinde izleyici karşısına çıkacak olan dizi, Ayrton Senna’nın kişiliğini ve ailesiyle olan ilişkisini derinlemesine inceleyecek. Ayrton Senna’nın kariyer yolculuğunu da ele alacak olan dizi, başarılı Formula 1 pilotunun İngiltere’ye taşınmasını ve hayatını kaybettiği 1994 San Marino Grand Prix’te yaşadığı kazayı da konu edinecek.

Uluslararası lokasyonlarda çekilecek olan dizi, aynı zamanda Ayrton Senna’nın São Paulo’da büyüdüğü evde de çekim yapma şansına erişecek. Ayrton Senna’nın kız kardeşi Viviane Senna, kardeşi hakkında sadece birkaç kişinin bildiği hikâyeyi Netflix vasıtasıyla anlatacakları için heyecanlı olduğunu dile getirdi.

İngilizce ve Brezilya Portekizcesi olarak çekilecek olan dizinin 2022 yılında Netflix’te yayınlanması bekleniyor. Oyuncu kadrosu ve ismi henüz açıklanmayan diziyle ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Variety