Pek Yakında Herkesin Konuşacağı Film ve Dizilerden İlk Sizi Haberdar Edecek 13 Duyuru

Pek Yakında Herkesin Konuşacağı Film ve Dizilerden İlk Sizi Haberdar Edecek 13 Duyuru

185

1. Robert Pattinson'ın başrolde olacağı ve 2021'de vizyona girecek olan The Batman filmi, dizi olarak da izleyicilerle buluşacak.

Robert Pattinson'ın başrolde olacağı ve 2021'de vizyona girecek olan The Batman filmi, dizi olarak da izleyicilerle buluşacak.

  • HBO Max, Gotham Şehri Polis Teşkilatı'nı anlatacak bir Batman spinoff'u hazırlıyor.

  • Dizinin prodüksiyonunu 2021'de vizyona girmesi beklenen Robert Pattinson'lı The Batman'in yönetmeni Matt Reeves üstlendi.

  • The Sopranos ve Brodwalk Empire'la adından söz ettiren Terence Winter'ın yazacağı dizi, Reeves'in filmiyle aynı evrende geçecek.

 

2. Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da NBC’nin The Office ekibinin özel bir bölümde yeniden bir araya gelmesini planladığı aktarıldı

Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da NBC’nin The Office ekibinin özel bir bölümde yeniden bir araya gelmesini planladığı aktarıldı

Screen Rant’in haberine göre henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da dünyaca ünlü sitcom The Office, Britanyalı komedyen Ricky Gervais’in aynı isimli İngiliz yapımı dizisinden uyarlanmıştı.

 

3. Netflix, Bird Box’ın devamı için çalışmalara başladı.

Netflix, Bird Box’ın devamı için çalışmalara başladı.

Yazar Josh Malerman’ın aynı adlı romanından uyarlanarak 2018 yılında çekilen Bird Box’ın devam filmi için çalışmalara başlandı. Malorie başlıklı yeni roman, orijinal kitabın ve filmin kaldığı yerden devam edecek.

4. Endgame’de zamanda yolculuk temasının oluşturulmasına yardımcı olan ünlü fizikçi Clifford Johnson, bu sefer de The Flash filmi için danışmanlık yapacak.

Endgame’de zamanda yolculuk temasının oluşturulmasına yardımcı olan ünlü fizikçi Clifford Johnson, bu sefer de The Flash filmi için danışmanlık yapacak.

5. Söylenenlere göre Afife Jale’nin hayatı sinemaya uyarlanacak ve başrolde Özge Özpirinççi ile Serenay Sarıkaya ikilisinden biri düşünülüyor.

Söylenenlere göre Afife Jale’nin hayatı sinemaya uyarlanacak ve başrolde Özge Özpirinççi ile Serenay Sarıkaya ikilisinden biri düşünülüyor.

1919 yılında Yamalar adlı oyunda sahneye çıkarak o dönem yürürlükte olan müslüman Türk kadınlarının sahne yasağını kıran ve bir ilke imza atarak öncü olan Afife Jale'nin hayatını sinemaya uyarlanıyor. Emir Khalilzadeh'in yönetmenliğini üstleneceği filmin 21 Şubat 2021 tarihinde gösterimde olması planlanıyor. Bu yaz sonu itibarıyla çekimlerine başlanması planlanan filmin hazırlıkları sürerken, Afife Jale'yi canlandıracak oyuncu için arayışlar devam ediyor.

 

6. Tom Holland’ın başrolde olduğu Uncharted filminin çekimlerine yeniden başlandı.

Tom Holland’ın başrolde olduğu Uncharted filminin çekimlerine yeniden başlandı.

Oyun serisinden uyarlanarak beyaz perdeye aktarılacak olan Uncharted'ın çekimlerine sonunda başlandığı duyuruldu. Yıldız oyuncu Tom Holland, sosyal medya üzerinden iyi haberi veren isim oldu. Oyuncu, geçtiğimiz günlerde de Nathan Drake imajını paylaşarak ilgileri üzerine çekmişti.

 

7. Netflix'te geçirdiği 2 sezonun ardından ani bir kararla iptal edilen Punisher'ın üçüncü sezonu için Disney+'da hazırlıklara başlandığı söylentileri dolaşıyor.

Netflix'te geçirdiği 2 sezonun ardından ani bir kararla iptal edilen Punisher'ın üçüncü sezonu için Disney+'da hazırlıklara başlandığı söylentileri dolaşıyor.

Ne Marvel ne de Disney, Punisher’ın oyuncu kadrosu hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadı. Resmi bir açıklama gelmese de kadroda kimlerin olacağı konusunda birkaç tahmin var.

 

8. Game of Thrones’un Jon Snow’u Kit Harington'ın, önümüzdeki sene çıkacak The Eternals filminde iki farklı karaktere hayat vereceği iddia ediliyor.

Game of Thrones’un Jon Snow’u Kit Harington'ın, önümüzdeki sene çıkacak The Eternals filminde iki farklı karaktere hayat vereceği iddia ediliyor.

 

9. Kadrosunda Robert Pattinson, Bill Skarsgard, Sebastian Stan ve Tom Holland’ın bulunduğu yeni Netflix filmi The Devil All The Time, 16 Eylül’de yayında.

Kadrosunda Robert Pattinson, Bill Skarsgard, Sebastian Stan ve Tom Holland’ın bulunduğu yeni Netflix filmi The Devil All The Time, 16 Eylül’de yayında.

Donald Ray Pollock’un 2011 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan film Amerikan taşrasında geçen bir umut, şiddet ve kefaret öyküsü anlatıyor ve karakterlerini 2. Dünya Savaşı’nın sonundan 1960’lara kadar takip ediyor. Öyküde savaş gazisi Williard Russell kanserden ölmek üzere olan eşini kurtaramıyor ve oğulları Arvin, korkak bir çocuktan ne zaman harekete geçmesi gerektiğini bilen, şiddete meyilli bir adama dönüşüyor. Öte yandan seri katil bir çift yeni kurbanlarını arıyor ve inancına sadık kalmakta zorlanan bir din adamı ile fiziksel engelli yardımcısı kanundan kaçmaya çalışıyor.

10. Netflix'in The Haunting of Hill House'la başlayan korku antolojisi serisinin ikinci sezonu The Haunting of Bly Manor, beklenenin aksine, Koronavirüs pandemisi ertelemesine uğramayacak.

Netflix'in The Haunting of Hill House'la başlayan korku antolojisi serisinin ikinci sezonu The Haunting of Bly Manor, beklenenin aksine, Koronavirüs pandemisi ertelemesine uğramayacak.

İkinci sezon, iki yetim çocuğa bakmak için tutulan mürebbiyenin hikayesini anlatıyor. Hem o, hem çocuklar kendilerini doğaüstü tehditlerle karşı karşıya bulacaklar. Senaryo, Henry James'in The Turn of the Screw adlı romanına dayanıyor. Yeni sezon için ilk planlar her zaman 2020 oldu. Elbette pandemi süreci ve yaşananlar bir belirsizliği b e r a b e rinde getirdi ve dizinin ertelenmesine neredeyse kesin gözüyle bakılıyordu. The Witcher ve Stranger Things gibi yüksek profilli yapımların üretimi durdurması bu ihtimali artırmıştı ama müjdeli haber geldi ve yıl bitmeden dizinin yayınlanacağı kesinleşti.

 

11. Christopher Nolan imzalı Tenet filminin süresinin 150 dakika olduğu ortaya çıktı. Nolan’ın en uzun dördüncü filmi olacak Tenet’ın 12 Ağustos’ta vizyona girmesi planlansa da son günlerde yaşanan gelişmeler filmin yeniden ertelenebileceğini gösteriyor.

Christopher Nolan imzalı Tenet filminin süresinin 150 dakika olduğu ortaya çıktı. Nolan’ın en uzun dördüncü filmi olacak Tenet’ın 12 Ağustos’ta vizyona girmesi planlansa da son günlerde yaşanan gelişmeler filmin yeniden ertelenebileceğini gösteriyor.

Nolan’ın heyecanla beklenen yeni filminin ne zaman vizyona gireceğiyle ilgili belirsizlik sürüyor. Hatırlayacağınız gibi neredeyse tüm filmlerin ertelendiği dönemde Warner Bros., Nolan’ın da ısrarıyla Tenet’ın vizyon tarihinde bir değişiklik yapmamış, film uzun süre 17 Temmuz’daki vizyon tarihini korumuştu. Ancak pandeminin seyri nedeniyle pek çok sinema salonunun bu tarihte açılmayacağı anlaşılınca film ilk önce 31 Temmuz’a, kısa süre sonraysa 12 Ağustos’a ertelendi. O dönemde Nolan’ın da filmin bir an önce vizyona girmesi için ısrarcı olduğu da göz önüne alınarak filmin 12 Ağustos’ta nihayet vizyona gireceğine neredeyse kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak Amerika’da vaka sayılarının tırmanması, filmin vizyon tarihini bir kez daha tehlikeye soktu.

 

12. Fatmagül'ün Suçu Ne? dizisinin uzun süredir hazırlıkları devam eden İspanyol uyarlaması Alba'nın kadrosu belli oldu ve çekimleri başladı.

Fatmagül'ün Suçu Ne? dizisinin uzun süredir hazırlıkları devam eden İspanyol uyarlaması Alba'nın kadrosu belli oldu ve çekimleri başladı.

Antena 3 kanalında ekrana gelecek dizinin sezonu 13 bölüm sürecek ve 2021'de yayınlanacak. Dizinin çekimlerine karantina koşullarına uygun olarak devam ediliyor. Elena Rivera'nın başını çektiği kadroda yer alan diğer isimler şöyle: Eric Masip, Adriana Ozores, Álvaro Rico (Elite), Pol Hermoso, Jason Fernández, Beatriz Segura, Miquel Fernández, Jorge Silvestre, Tito Fernández, Pepa Gracia, Caterina Mengs, Candela Cruz, Antonio Gil, Jordi Ballester, Luis Iglesia.

 

13. Deniz Gamze Ergüven, HBO'nun Perry Mason dizisinde yönetmenlik yaptı

Deniz Gamze Ergüven, HBO'nun Perry Mason dizisinde yönetmenlik yaptı

Güven, dizinin dün gece ekrana gelen 4. bölümünde kamera arkasında yer alırken IMDb'ye göre 19 ve 26 Temmuz'da yayınlanacak 5. ve 6. bölümlerde de yönetmen olarak görünüyor. 19 Haziran'da başlayan mini dizinin sezonu sekiz bölümden oluşuyor.

Kaynak: Onedio