Finn Little

Biyografi

Avustralyalı aktör Finn Little, genç kuşağının altında etkileyici bir dizi uzun metrajlı film ve küresel televizyon şovuna sahip. 9 Haziran 2006'da Brisbane, Avustralya'da doğan Finn Little, kısa sürede dünya çapında çok saygın bir oyuncu haline geldi. Oscar ödüllü Geoffrey Rush ve Jai Courtney gibi yönetmen Shawn Seet'in 2017 kışında Güney Avustralya'da 11 yaşındayken çekilen ve eleştirmenlerce beğenilen Storm Boy filminde çalışan Finn Little beyaz perdeye ilk çıkışını eleştirmen olarak yaptı. alkışladı ve Avustralya eğlence endüstrisindeki yerini sağlamlaştırdı.

Finn Little, Şubat 2018'de Noomi Rapace, Yvonne Strahovski ve Luke Evans ile birlikte psikolojik gerilim filmi Angel of Mine'ı seçerken, Yönetmen Kim Farrant'ın dikkatini çekti ve onu kendi kendine kaset sunumundan hemen çıkardı.

Netflix izleyicileri, Elsa Pataky ile birlikte ilk Avustralya orijinal içerikli TV dizisi Tidelands'da (Little'ın memleketi Brisbane'de ve çevresinde çekilmiş) Finn Little'ı genç Tidelander olarak tanıyacaklar. Little in Storm Boy'un yönetmenliğini üstlendiği Shawn Seet'in yönettiği, Sam Trammell ve Aden Young ile Finn Little'ı izleyen Reckoning dizisi.

Seth Larney tarafından yazılan ve yönetilen ve 2020'de uluslararası yayınlanacak olan iklim değişikliği / distopik gerilim 2067, Finn Little'ın Güney Avustralya'ya geri döndüğünü ve Kodi Smit-McPhee ve Ryan Kwanten ile birlikte değerini bir kez daha kanıtladı.

Finn Little, Taylor Sheridan'ın yönettiği ve Bron Studios'un yapımcılığını üstlendiği aksiyon gerilim filmi Those Who Wish Me Dead'de Oscar ödüllü Angelina Jolie ile başrolü garantileyen ABD pazarına 2019'da girdi.

Filmografi