Gülper Özdemir

Biyografi

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. 1990, Frankfurt / Almanya doğumlu. Orta ve lise eğitimini Almanya’da tamamladıktan sonra; Almanya’da başladığı ‘’Rhein Main University of Applied Sciences/International Business School’’ eğitimini, Amerika’da ‘’Truman State University’’de tamamladı. Aynı zamanda Almanya RheinMain University of Applied Sciences okulundan mezun olmuş, ayrıca Paris'te oyunculuk eğitimi almıştır.

Oyunculuk eğitimine lise yıllarında Almanya'da başladı. Hem Alman hem Türk Tiyatroları’nda sahne aldı. Daha sonra “New York The Living Theatre” 'a oyuncu olarak katıldı ve Judith Malina'nın ''No Place To Hide'' oyununu sahneledi.

Televizyon ekranlarındaki ilk dizi projesi ''Med Cezir'' oldu. Daha sonra  ''Bana Sevmeyi Anlat'' projesinde “Simge”  ve  ''Kara Yazı'' dizisinde ‘’Derya’’ karakteriyle yer aldı. “Tutsak'' dizisindeki ‘’Elif’’ karakteri ile başrol kariyeri başladı.

 

Tiyatro oyunculuğu yanı sıra birçok dizide rol alan Gülper Özdemir, 2018’de ekranlara gelen Meleklerin Aşkı dizisinde Melek Saymaz karakterini, 2019 yılında başlayan Sen Anlat Karadeniz 3. Sezonunda Hazan karakterini canlandırdı. Yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir.

 

Rol Aldığı Bazı Tiyatro Oyunları:

 

The Living Theatre / No Place To Hide By: Judith Malina / New York

Tiyatro Frankfurt / Dünyanin ortasinda bir yer By: Özen Yula / Frankfurt

Rudolf-Koch-Schule / Bonnie and Clyde / Frankfurt

 

Rol Aldığı Diziler:

 

Hay Sultan (2020)

Sen Anlat Karadeniz (Hazan, 2019)

Meleklerin Aşkı (Melek, 2018)

Tutsak (Elif, 2017)

Kara Yazı (Derya Uluçınar, 2017)

Bana Sevmeyi Anlat (Simge, 2016)

Beyaz Gece (Simge 2015)

Filmografi