Jessica May

Biyografi

Jessica May (d. 5 Aralık 1993 Paranacity, Brezilya), Brezilyalı oyuncu ve model. Yeni Gelin adlı televizyon dizisinde başrol alarak oyunculuğa adım attı.

İlk oyunculuk deneyimini Yeni Gelin (2017) dizisiyle kazanan May, sonrasında Dert Bende (2018) filminde beyazperde ile tanıştı. Hala yayınlanmakta olan Maria ile Mustafa (2020) dizisinde Maria karakterini canlandırmaktadır.

5 Aralık 1993 tarihinde Brezilya'nın Paranacity şehrinde öğretmen bir anneden ve çiftçi bir babadan dünyaya gelmiştir. Annesi Maria Aparecida May ve babası Rogerio Drociunas'tır. Rogerio adında bir erkek kardeşi vardır. 15 yaşında çiftliğinden ayrılarak Sao Paulo şehrine yerleşmiş ve modellik yapmaya başlamıştır.  Dizi sektörüne Türkiye'de Yeni Gelin ile başlayan May,[7] kariyerine 2019 yılında Dert Bende filmini çekerek devam etmiştir. İstanbul’da düzenlenen Mercedes-Benz Fashion Week[8] defilesinde kampanya yüzü olmuş, 2018 yılında da Paris Hilton ve ünlü Türk modellerle Dosso Dossi Fashion Show defilesinde model olarak yer almıştır.

Filmografi