Kareena Kapoor

Biyografi

Kareena Kapoor (d. 21 Eylül 1980), Bollywood filmlerinde oynayan başarılı bir Hint sineması oyuncusudur. Kendisi ünlü oyuncu Randhir Kapoor ve aktris Babita'nın ikinci kızıdır. Ablası Karisma Kapoor'dur. Kareena Kapoor Khan, birçok karaktere hayat vermiştir. Film türleri genellikle Komedi-Dram ve Suç tarzındadır. Başarılı yıldızın 6 tanesi Filmfare ödülü olmak üzere birçok ödülü bulunmaktadır.

Oyunculuğa 2000 yılında konusu savaş olan Refugee ile başlamıştır. Ve ardından tarihi drama rollerinden bir olan Asoka filmi ile gişe rekoru kırmıştır. Aynı yıl melodi dram tarzı bir film olan Kabhi Kushi Kabhie Gham ile devam etmiştir. Ancak ünlü oyuncu birçok kötü eleştireye maruz kalmıştır. İkinci çıkış filmi ise Chameli'dir. Ünlü oyuncu bu filmde ise bir fahişe rolünü canlandırmıştır.

Kareena Kapoor Khan, 2004 yılında Dev filmi ile de sinema sektörünün dikkatini çekmiştir. Sırası ile 2007 yılında En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü almıştır. Ünlü oyuncunun başarılı kariyerinde We Are Family - Bodyguard - Omkara - 3 Idiots - Golmaal 3 - Heronie - Ra.One - Kurbaan adlı filmleri de yer almaktadır.
Fida filminin çekimlerinde Shahid Kapoor'la çıkmaya başlamıştır. Jab We Met filminin çekimlerinde ayrılmışlardır. 16 Ekim 2012'de Saif Ali Khan'la evlendi. Evlilikleri halen devam ediyor.

Filmografi