Kate Walsh

Biyografi

Kate Walsh (20 Şubat 1983 doğumlu) Burnham-on-Crouch, Essex, İngiltere'den bir İngiliz şarkıcı.

Brighton Modern Müzik Enstitüsü'nden mezun olan ilk albümü, 2003 yılında Kitchenware Records tarafından piyasaya sürülen Clocktower Park'dı (yapımcı Lee Russell). Albüm, memleketindeki bir buluşma yeri için seçildi. 2007'de ikinci albümü Tim's House'u çıkardı. Kısa sürede İngiltere iTunes Store'da 1 Numaralı albüm oldu. Albümde ayrıca en popüler şarkısı olan "Your Song" da yer alıyor. 20 Mart 2007 tarihinde başlayan haftadan itibaren Talk of the Town adlı şarkısı Haftanın iTunes Ücretsiz Single'ı olduğunda iTunes müşterilerinin dikkatini çektiğinde büyük çıkışını yaptı. 

Üçüncü stüdyo albümü Light and Dark, 31 Ağustos 2009'da İngiltere'de yayınlandı. Rekorun baş single'ı Haziran Geçen Yıl, 24 Ağustos'ta yayınlandı. İngiltere turnesine Eylül sonunda başlayacak. 

"Your Song" adlı single'ı 2008 yapımı Angus, Thongs ve Perfect Snogging'in yanı sıra 2008 filmi The Crew ve 2010 filmi The Decoy Bride'da yer aldı. 2011'de en yeni albümü The Real Thing'in çıkışını ve turnesini tartıştı. 

5 Eylül 2012'de Facebook sayfasında başka bir şey yapmak için müzik kariyerine belirsiz bir ara vereceğini duyurdu: "Mola vererek ve şarkılarımla aramıza biraz mesafe koyarak, şimdi ilk defa, Geçmişi bırakmaya başlayabilir ve yeni ve heyecan verici bir yönde ilerlemeye başlayabilir ".

Filmografi