Lara Tonka

Biyografi

Lara Tonka Atiye dizisinde Aden karakterine hayat verecek. Ajans Tuba Taçan oyuncularından olan Lara Tonka 2009 yılında dünyaya gelmiştir. Alman vatandaşıdır.Annesi onun müzik ve sanata olan ilgisini fark etmiş ve daha Lara Tonka 3 yaşında iken bale okuluna başlamıştır. 8 yaşına geldiğinde İstanbul Bale Okuluna kabul edilmiştir.

Reklam filmlerinde yer alan Lara Tonka, “Güzellğin Portresi” filminde Alin karakteri için yapılan seçmelerde yeteneğiyle kendini ispatlamış ve filmde yer alma şansı elde etmiştir. İlk rol aldığı yapım olmasına rağmen gayet iyi bir oyunculuk profili çizen Lara Tonka seyirciden tam not almıştır.

“Samsung – Star Wars Paketi” , “Carte d’Or – Kat kat puding”, “Koska Tahin Pekmez – Süper İkili”, “Eti Burçak Reklamı – Dede Torun” reklam filmlerinde oynamış olan Lara Tonka Atiye dizisi oyuncu kadrosuna dahil oldu.

Dizide Aden rolüyle ekranlara gelemeye hazırlanan Tonka, daha önce 2019 yılında yayınlanmış olan kadrosunda Burçin Terzioğlu ve Birkan Sokullu’nun yer aldığı “Güzelliğin Portresi” adlı sinema filminde rol almıştır. Filmde Burçin Terzioğlu’nun canlandırdığı Nisan karakterinin kızı Alin’e hayat vermiştir.

Filmografi