Maja Schöne

Biyografi

Maja Schöne (d. 1976) Alman aktris. O en iyi Netflix TV şovu Dark Hannah Kahnwald tasvir tanınır .

Schöne Stuttgart'ta doğdu ve bir ağabeyi var. Liseden mezun olduktan sonra bir sahne ve yönetmen stajını tamamladı. 1997 yılında aktris olmaya karar verdi ve Bochum'daki Westphalian Drama Okulu'nda 2001 yılında tamamladığı bir programda çalışmaya başladı. Schöne Şubat 2001'de Hamburg'a taşındı ve Friedrich Schiller oyunlarında görünmeye başladı. 2002 yılında Alman Playhouse dostlarından genç yetenek Tanıtım ödülünü aldı. 2007'den 2009'a kadar Schauspiel Köln'de çeşitli roller üstlendi, ilk olarak Friedrich Hebbel'de Brunhild oldu Die Nibelungen. Bu rol için NRW Tiyatro Festivalinde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı. 2009'dan beri Hamburg'daki Thalia Tiyatrosu'nda nişan aldı.

2004 yılında , Mark Schlichter'in Cowgirl filminde sinemaya ilk çıkışını yaptı ve Alexandra Maria Lara ile birlikte Undine Ödülü'ne aday gösterildi. 2008'den 2013'e kadar, araştırmacı Bootz'un karısını oynayan suç dizisi Tatort'un Stuttgart bölümlerindeydi. 2011 yılında Brigitte Bertele'nin intikam arayışında tecavüz kurbanı olarak The Brand filminde rol aldı; aldığı bu rol için en iyi Kadın Oyuncu Alman aktör ödülünü kazandı.

O Alman TV Filmi Schluss mit lustig ekran kariyerine başladı! 2000'li yılların sonlarında Buddenbrooks, Summertime Blues ve Zarte Parasiten gibi film yapımlarında yer alan ülkesinde bir dizi televizyon dizisinde yer aldı . 2005 ve 2015 yılları arasında Tatort serisinde Felix Klare'nin karısını canlandırdı. 2017'de unserer Familie'deki TV minseries Neu'da, aynı evde yaşayan iki farklı erkek tarafından çocuk sahibi olan matriarch olarak rol aldı. 2017 yılında Netflix'in ana kadrosunun bir üyesi olarak uluslararası tanınırlık elde etti bilimkurgu aile draması televizyon dizisi Dark , Hannah Kahnwald rolünü oynuyor.

Aktör Carlo Ljubek ile evli ve bir kızı var.

Filmografi