Melisa Seda

Biyografi

Modellik, mankenlik ve oyunculuk da yapan Eskişehir'li Melisa Seda'nın babası Sadi Seda, Eskişehir Anadolu Gazetesinde  yazarlık yapmaktadır. Melisa Seda daha önce katıldığı yarışmalarda “Yüz Güzeli” ve “Basın Güzeli” seçildi. Melisa Seda,“Models of Eskişehir” adı altında düzenlenen  güzellik yarışmasında üçüncü oldu. 

 Sinema ve  dizilerde oyunculuk yapan Melisa Seda, oyunculuğa ilk adımını atan FOK TV de yayınlanmakta olan "Kalbimdeki Deniz" dizisinin final bölümünde de oynanarak izleyenlerin gönlüne girdi. Ayrıca Umudun Kıyısı  ve  Elif dizilerinde rol aldı. Kanal D’de yayınlanan “Melekler Alışverişte” yarışmasına da katıldı.

Melisa Seda daha önce Sezen Aksu, Candan Erçetin gibi sanatçıların da yer aldığı “Meleklerin Mucizesi” adlı sinema filminin soundtrack şarkısını da yapan Erhan Demir’in ekranlarda yayınlanmakta olan “Nefes Al” ve Özgür Kaplan ile Gökhan Doğanay’ın birlikte söyledikleri “Yar Bana Mı” kliplerinde de oynadı.

Melisa Seda en son Korku Takvimi adlı sinema filminde rol alan Melisa Seda kariyerinde ki en önemli şansı ise Menajerimi Ara dizisinde hayat vereceği Sedef karakteri ile yakalamıştır.

Filmografi