Son Yaz, Akıncı ve Seni Çok Bekledim dizilerinden hangisi final yapacak?

Son Yaz, Akıncı ve Seni Çok Bekledim dizilerinden hangisi final yapacak?

112

Cuma akşamları reyting rekabeti çok hararetli geçiyor.

 Kırmızı Oda, Arka Sokaklar ve Ramo dizileri müdavim izleyicileri sayesinde reytingleri süpürmüş durumda...

Bu üç dizi dışında dört dizi daha Cuma akşamları reyting rekabeti yaşıyor. 

Atv’de yayınlanan Akıncı, Fox TV’nin Son Yaz dizisi ve Star TV’de ekrana gelen Seni Çok Bekledim…

Bu üç yapımın da birbirine benzer durumda olduğunu söylemek mümkün. Aralarında en düşük reytingler Akıncı’da. atv, fantastik bir kahramanlık dizisini ekrana getirerek risk almıştı. Reytingler artık ortalama seviyeleri aşamıyor… 

Akıncı dizisi için ikinci sezon umudu pek yok gibi. Dizi ekibi Ağustos ayında çalışmaya başladığı, Ocak ayında yayına alındığı düşünülür ise stok bölümler fazla. Bu durumda da atv’nin diziyi Mayıs ayına kadar taşıması ama ikinci sezona uzatmaması da ihtimaller dahilinde.

Akıncı’nın totalde Seni Çok Bekledim ve Son Yaz dizilerine yaklaştığı ama AB ile ABC1’de bir hayli gerilerinde kaldığı görülüyor.

Son Yaz, Akıncı ve Seni Çok Bekledim dizilerinde hangisi finale yakın? 1

Fox TV’nin çok başarılı bir hikaye ve oyunculuk performansı ve kurguya sahip olan dizisi Son Yaz, çok önemli bir yapım. Müziklerinden sahnelerdeki duygusal yoğunluğa ve hikayenin gerçekçi anlatımına kadar her şey iyi. Ancak reytinglerde hak etmediği durumları yaşıyor. Dizi totalde 4’lü seviyelerde ve 8.bölümü de 11. sırada tamamladı. AB’de 5’li oranlarda olan dizi günü 3. sırada bitirdi ve bu çok çok iyi bir gelişme… ABC1’de ise en iyi reytingleri aldı ve günü de 7. bitirdi. Aslında Son Yaz için bu oranlar korunur ise ikinci sezonda da izleyici ile buluşma ihtimali var..

Son Yaz, Akıncı ve Seni Çok Bekledim dizilerinde hangisi finale yakın? 2

Star TV’nin büyük iddialarla ekrana taşıdığı, gün değiştirerek Sol Yanım dizisini harcadığı ve Akrep’i de kötü bir pozisyona girmesine neden olduğu Seni Çok Bekledim dizisinde de ilginç gelişmeler var.

Seni Çok Bekledim’in haftalar geçtikçe üzerine koyarak ilerlediği ve ilk başta çok da iyi oranlarla başlayamasa bile bu durumu hikayesinin etkileyiciliği ile düzeltebileceğini gösteriyor. Star TV’nin elindeki diziler arasında Seni Çok Bekledim’in gelecek sezonda da devam etmesi ihtimali yüksek. Bu arada dizinin ABC1 grubunda 4’lü oranlara gelmesi, totalde de 4’e çok yaklaşması çok önemli bir artı olarak gözüküyor. Bu yükseliş sürecektir ve dizi 4-5 arası oranlarda bir denge tutturacaktır.