Teşkilat dizisinin Uzay’ı yeni bölümler hakkında tüyo verdi!

Teşkilat dizisinin Uzay’ı yeni bölümler hakkında tüyo verdi!

186

Teşkilat dizisinin Uzay’ı Serdar Yeğin uzun yıllar sonra ekranlara geri döndü! Serdar Yeğin, Türk dizi ve sinema sektöründe 2000’li yılların başından itibaren tanınmaya başlanan bir isim. 2003 yılında setlere adımın atan oyuncu, Çemberimde Gül Oya isimli dizideki Ümit karakteri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarabilmişti.

Sonrasında birçok farklı projede izlediğimiz oyuncu, Adanalı dizisinde kısa bir süre Tarık karakteri ile de ilgi görmüştü. Kördüğüm dizisinde ise Mert olarak güçlü bir performans ortaya koyan oyuncu, Vatanım Sensin dizisinde de Albay Adonis olarak 2018 yılında ekrandaydı. 3 yıldır izleyicinin karşısına herhangi bir proje ile çıkmayan Serdar Yeğin, TRT1'in yeni dizisi Teşkilat’ta olmayı kabul etti.

 Serdar Yeğin, 12 Ocak 1980 Bursa doğumludur. Lise yıllarından itibaren tiyatro ile oyunculuğa adım atan, Bursa Devlet Tiyatrosu’nda da profesyonel olarak çalışan oyuncu, Bilkent Üniversitesi tiyatro bölümünde de eğitim aldı. Burayı bitirmeden İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümüne geçen oyuncu; Yıldız Kenter, Haldun Dormen gibi usta isimlerden de eğitim almıştır.

Uzay karakteri ile yeniden televizyon ekranlarına dönen Serdar Yeğin, başarılı performansı ile daha ilk bölümden kendisini gösterdi. ODTÜ istatistik mezunu olan Uzay, Yale’de doktora yapmış parlak bir zihindir. Ekibin analistidir. Operasyonların planlanması, gelişmelerin en doğru okumasını o yapar ve ekip operasyondayken hep bir adım sonrasını da o planlar.

Serdar Yeğin, ilk bölümü reytinglerde çok iyi başlangıç yapan Teşkilat dizisi için ekibin aylardır çalıştığını belirten açıklaması ile de dikkat çekti.

Oyuncu, “Aylardır ekip olarak çok yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bunun sonucunda böyle bir ilgiyle karşılaşmak, seyircimizle böyle coşkuyla, heyecanla buluşmak çok mutlu etti hepimizi. İlk bölümün yayınlanmasını heyecanla bekledik ve sonunda harika bir buluşma yaşadık. Bundan sonrası için de heyecanım devam ediyor” diye belirtti.