Tutunamayanlar Dizisi Konusu – Oyuncuları

Tutunamayanlar Dizisi Konusu – Oyuncuları

328

Tutunamayanlar, İstanbul Medya Akademisi ve Neden Film imzalı, yönetmenliğini Murad Zaloğlu ile Osman Nail Doğan’ın yaptığı, senaryosu Osman Nail Doğan, Mustafa Karataş, Doğu Demirkol, Çağlar Yurt, Gökhan Özcan, Kaan Burak Şen, Kamuran Süner ve Furkan Özçoban tarafından kaleme alınan absürt komedi tarzındaki Türk yapımı televizyon dizisidir.

Doğu Demirkol, Ece Çeşmioğlu, Zafer Algöz, Barış Yıldız, Bora Akkaş dizinin başrollerinde yer aldı. 19 bölüm süren ve sadece sezon ekranda kalan dizi, koronavirüs pandemisi nedeniyle yayında kısa kaldı. Pandemi sürecinde dizinin Tutunamayanlar Çevrimiçi isimli oyuncuların kendi yaptıkları çekimlerin birleştirilerek yayınlandığı bölümler de kullanıldı.

Künye
Kanal: TRT 1
Yapımcı: İstanbul Medya Akademisi- Neden Film
Türü: Absürt komedi
Yayın Tarihi: 7 Ocak 2020- 2 Haziran 2020
Mekan: İstanbul
Süresi: 70-80 dakika
Müzik: Tolga Çebi
Başrol: Doğu Demirkol, Ece Çeşmioğlu, Zafer Algöz, Barış Yıldız, Bora Akkaş.
Oyuncular: Yeliz Kuvancı, Asuman Dabak, Hande Kâtipoğlu, Sahra Kübra Gümüş, Dilhan Naz Özgülüş, Dilek Çelebi, Uğur Serhan, Ozan Çelik, Bahtiyar Engin, Ömer Başdoğan, Arda Kural, Bora Cengiz, Gökçe Aydın, Şinasi Yurtsever, Nurullah Kalkan, Deniz Yılmaz, Bülent Çolak.

Konusu

Hayatı boyunca hiç çalışmamış ve çalışmaya da niyeti olmayan Tarık (Doğu Demirkol) gittiği bir iş görüşmesinde, çok zenginken babasının işlerinin kötü gitmesi nedeniyle her şeyini kaybeden İrem’e (Ece Çeşmioğlu) aşık olur. Gidecek yeri olmayan İrem, Tarık’ın davetiyle yaşadığı mahalleye gelir ve mahalledeki kitap kafede çalışmaya başlar. İrem’in hayali başarılı olmak, kendi işini kurmak ve bir gün tekrar eski günlerine dönebilmektir.

İrem’i etkilemenin yolunun iş kurmaktan geçtiğini gören Tarık ise bir gün bağnaz ve vizyonsuz İlham Perisi İlhan’la (Zafer Algöz) karşılaşır. İlham Perisi’nin verdiği fikirlerle hepsi başarısız olacak olan birbirinden eğlenceli iş girişimlerine atılır.