Ünlü bir yazarın cinayet romanı film olacak! Başrolünde Kerem Bürsin yer alacak!

Ünlü bir yazarın cinayet romanı film olacak! Başrolünde Kerem Bürsin yer alacak!

474

Geçtiğimiz günlerde Disney’in CEO’su Bob Chapek, şirketin dijital yayın platformu Disney +’ın, 2022 yazında Türkiye’deki yayınına başlayacağın, Turkish Disney’in ilk dizisinin başrolünde ise Kerem Bürsin rol alacağını duyurmuştu.

Ancak ondan önce iddialara göre Kerem Bürsin’i başka bir proje bekliyor. Yakışıklı oyuncu ünlü cinayet romanı yazarı Ahmet Ümit’in Aşk Köpekliktir adlı eserinin uyarlanacağı filmde rol alacak. Filmin çekimlerine Mart 2022’de başlanacak.

ADG Medya ve Braveborn Films tarafından çekilecek filmin yönetmeni daha önce Güneşi Beklerken, Siyah Beyaz Aşk ve Vurgun dizilerinin yönetmeni olarak çalışan Altan Dönmez üstlenecek.

Dizinin oyuncu kadrosu henüz açıklanmadı. Sadece Kerem Bürsin’in ismi belli.

Aşk Köpekliktir isimli roman 10 öyküden oluşuyor. İlk hikaye olan Aşk Bir Mucizedir’de rüyasında aşık olduğu kadını işyerinin penceresinden gören bir adamın öyküsü anlatılıyor. İkinci öykü olan Kafi Deliliktir’de Ankara’ya yolculuk eden bir gencin yanına Vakkas dedenin gelmesiyle başlayan hikaye kaleme alınıyor. Üçüncü öykü Aşk Çözümsüz Bir Problemdir, Raif Bey’in şaşırtan hikayesini anlatıyor.