Yaşı 19 Konusu, Oyuncu Kadrosu ve Karakter Listesi

Yaşı 19 Konusu, Oyuncu Kadrosu ve Karakter Listesi

284

Başrollerinde Deniz Çakır, Hülya Avşar ve Mehmet Aslantuğ gibi isimlerin yer aldığı dizi 9 ocak cumartesi günü Fox Tv ekranlarında izleyicisi karşısına çıkacak. Yaşı 19 dizisinde Hülya Avşar’ın sahneleri için merhum iş adamı Sakıp Sabancı’nın Anadolu Yakasında ki evi kullanılacak.

Yaşın 19 Oyuncuları

  • Deniz Çakır
  • Hülya Avşar 
  • Mehmet Aslantuğ
  • Tolga Güleç
  • Miray Daner

 

Yaşın 19 Dizisi Oyuncu Kadrosu

 

Hülya Avşar – Hale

Hülya Avşar 10 Ekim 1963 Edremit doğumludur. Aslen Ardahanlı olan Hülya Avşar 1983 de kainat güzeli seçilmesi ile sanat kariyerine hızlı bir giriş yapmıştır. Daha sonradan evli olduğu anlaşılıp tacı elinden alınsa da tacının alınması dikkatleri daha fazla Hülya Avşar’ın üzerine toplamıştır. 2000’lere kadar eğitim aldığı ses sanatçılığı üzerine çalışmalar yapan ve bir çok kaset çıkaran Hülya Avşar daha sonra oyunculuğa geçiş yapmıştır. Bir çok sinema filminde ve dizi de yer alan Hülya Avşar Kadın İsterse dizisi ile oyunculukta kalitesini ortaya koymuştur. Son dönemde O Ses Türkiye ve Yetenek Sizsiniz jürilik yapan Hülya Avşar 2016 da Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisinde yer almıştır. Hülya Avşar son olarak kendi senaryosunu yazdığı Selfie filmine kendine canlandırmıştır.

Hale Türkiye’nin sayılı zenginlerinden biridir. Eşi İsmail ile mutlu bir evliliği olan Hale’nin  İlker isminde bir de yakışıklı oğlu vardır. 

 

Ertuğrul Postoğlu – İsmail

Ertuğrul Postoğlu 1967 Malatya doğumludur ve 54 yaşının içindedir. Uzun yıllar tiyatro sahnelerinde izleyicisi ile buluşan Ertuğrul Postoğlu’nun televizyonda sevilmesi Diriliş Ertuğrul dizisinde canlandırdığı Bahadır bey karakteri olmuştur. Daha sonra Elimi Bırakma dizisinde ve Böyle mi Olacaktı filminde rol alan Ertuğrul Postoğlu son olarak Payitaht Abdulhamid dizisinde Ziya Sami ve Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Korkut Ata karakterine hayat vermiştir.

Zengin bir iş adamı olan İsmail Hale’nin eşidir. 

 

Serkay Tütüncü – İlker

Serkay Tütüncü 7 Şubat 1991 İzmir doğumludur ve 20 yaşının içindedir. Son olarak Bay Yanlış dizisinde de Afili Aşk dizisinde yer alan Serkay Tütüncü Yunus Günçe ile birlikte bir dönemde TV8 de Para Bende programını sunmuştur. Survivor 2016 da yarışan Serkay Tütüncü 1,78 metre boyunda ve 76 kilo ağırlığındadır. Serkay Tütüncü’nin Nesli Alagil ile aşk yaşadığı iddia edilmektedir.

İlker İsmail ve Hale’nin oğulları; İrem’in de nişanlısıdır. 

 

Deniz Çakır – Bahar

Deniz Çakır Defne ile Son Gece dizisi kadın başrol oyuncusu oldu. Deniz Çakır 31 Aralık 1982 Ankara doğumludur ve 38 yaşının içindedir. Deniz Çakır Kadın İsterse dizisi ile tanınmış ve özellikle Yaprak Dökümü ve Muhteşem Yüzyıl dizileri ile büyük çıkış yakalamıştır. Son dönemde siyasi görüşü nedeniyle bir çok problem yaşayan Deniz Çakır Eşkıya Dünyaya Hükümdar dizisinden de özel nedenler ile ayrılmış son olarak ise Vurgun dizisinde başarısızlık yaşamıştır. Deniz Çakır 175 cm boyunda ve 60 kilodur. Deniz Çakır Güvenç Dağüstün ile sevgilidir.

 

Tolga Güleç – Timur

39 yaşında olan Tolga Güleç  1981 Hatay doğumludur. Leke ve Fazilet Hanım ve Kızları dizileri ile büyük başarı yakalayan  Tolga Güleç oyuncu Yeliz Şar ile evlidir. Tolga Güleç ilk çıkışını Poyraz Karayel dizisinde hayat verdiği Neşet Topal  karakteri ile yaşamıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Tolga Güleç , 1.76 metre boyunda ve 74 kilo ağırlığındadır.

İlayda Alişan – Aylin

1 Ocak 1996 da İstanbul da dünyaya gelen güzel oyuncu İlayda Alişan 25 yaşının içindedir. Bir çok izleyici onu Çukur dizisinde hayat verdiği Akşın karakteri ile tanısa da Çukur dizisinden önce Çocuk Sevdim, Bana Sevmeyi Anlat Benim Adım Gültepe gibi çok önemli dizilerde ekran deneyimi yaşamıştır. Erberk ajansın oyuncusu olan İlayda Alişan’ın son olarak Şampiyon dizisinde Neslihan karakteri ile harikalar yaratmış izleyiciyi büyülemiştir. İlayda Alişan 1,58 m boyunda 48 kg ağırlığındadır.

 

Mehmet Aslantuğ – Harun

Son olarak Kardeş Çocukları dizisinde Yıldırım Saner olarak yer alan usta oyuncu Mehmet Aslantuğ Yaşın 19 dizisine dahil oldu. 25 Eylül 1961 Samsun Çarşamba doğumlu olan Mehmet Aslantuğ   Arzum Onan ile evlidir ve bir oğlu vardır. Özellikle Hanımın Çiftliği dizisinde hayat verdiği Muzaffer Bey karakterleri ile çok sevilen Mehmet Aslantuğ 59 yaşının içindedir. Bir çok yapımcıdan teklif alan Mehmet Aslantuğ sadece tutunacağına inandığı dizilere imza atmaktadır.

Harun İrem’in babasıdır. 

 

Deniz Işın – İrem

28 Mayıs 1992 de İzmir’de dünyaya gelen güzel oyuncu Deniz Işın sosyal medya fenomeni olarak ünlenmiştir. Ege Üniversitesi Kimya bölümü mezunu olan Deniz Işın ilk oyunculuk deneyimini ise Her Yerde Sen dizisi ile yaşamış ve Merve rolü ile tanınmıştır. Türk Telekom, Coca-Cola ve Teknoso gibi önemli firmaların reklamlarında da yer alan Deniz Işın son olarak Sefirin Kızı dizisinde doktor Sahra karakteri ile yer almış ve çok sevilmiştir. 1,69 boyunda ve 54 kg ağırlığında olan Deniz Işın İyi Günde Kötü Günde dizisinde ise beklediğini bulamamıştır. Bilinen bir erkek arkadaşı yoktur.

İrem Harun’un kızı; İlker’in de nişanlısıdır. 

 

Asena Tuğal

1 Ocak 1984 İstanbul doğumlu olan Asena Tuğal 27 yaşındadır. Sektöre muhabir olarak giren Asena Tuğal 2006 Miss Turkey de dördüncü seçilmiştir. Kürek sporcusu olan Asena Tuğal aynı zamanda profesyonel  bir tekvandocudur. Son olarak Afili Aşk’ta Hülya karakteri ile yer alan Asena Tuğal özellikle Kertenkele ve Lise Devriyesi dizileri ile büyük beğeni toplamıştır.

 

Rüçhan Çalışkur

13 Şubat 1947 Trabzon doğumlu olan Rüçhan Çalışkur 74 yaşının içindedir. Ankara Üniversitesinde Tiyatro eğitimi alan Rüçhan Çalışkur ilk olarak Yılanların Öcü dizisinde hayat verdiği Irazca karakteri ile dikkat çekmiştir. Sen Anlat Karadeniz dizisinde Hanife ve Avlu dizisinde Nilgün karakteri ile son yıllara damga vuran Rüçhan Çalışkur şimdi de Yaşı 19 dizisinde yer alacak.

 

Selen Uçer

1983 de İstanbul da dünyaya gelen Selen Uçer 34 yaşının içindedir.  . Boğaziçi Üniversitesinde Kimya Mühendisliği eğitimi alan Selen Uçer asıl yeteneğinin oyunculukta olduğunu fark edince Yeditepe Üniversitesi Tiyatro eğitimi almıştır. 174 cm. boyunda ve 64 kilo olan Selen Uçer’in bilinen bir sevgilisi yoktur. Selen Uçer son dönemde Çukur, Leke ve Koca Koca Yalanlar dizisinde yer almış ve oyunculuğu ile çok beğenilmiştir. Selen Uçer Yaşı 19 dizisinde çok özel bir rol ile izleyicisi karşısında olacaktır.

 

Asena Keskinci

Asena Keskinci 2021 de hem Exxen’de yayınlanacak İşte Bu Benim Masalım  dizisinde hemde Yaşı 19 dizisinde yer alacak. 20 nisan 2001 doğumlu olan Asena Keskinci 20 yaşındadır. Bez Bebek dizisi ile çocuk oyuncu olarak sektöre giren Asena Keskinci son dönemde Ahlat Ağacı filmi ile de ödül almıştır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğrencisi olan Reyhan Asena Keskinci güzelliği ve oyunculuk yeteneği ile dikkat çekmektedir.

 

Miray Daner

Son olarak Saygı dizisinde Helen karakteri ile yer alan Miray Daner 15 Ocak 1999 da İstanbul da dünyaya gelmiştir. 21 yaşında olan Miray Daner ilk olarak Medcezir dizisinde yer almış ve çok sevilmiştir. Vatanım Sensin dizisi ile çıkışını sürdüren Miray Daner daha önce de Bir Litre Gözyaşı dizisinin Cihan karakteri ile yer almıştır. Online dizilerde de bolca yer alan Miray Daner 2019 da Hakan Muhafız isimli İnternet dizisinde yer almıştır.

 

Daha önce ismi  Defne İle Son Gece olarak açıklanan Gold Filmin yeni dizisinin ismi Yaşın 19 olarak değiştirildi.

Yaşın 19 dizisinde Deniz Çakır ve Tolga Güleç harika bir çift olarak izleyicisi karşısına çıkacak Deniz Çakır ve Tolga Güleç’in kızlarına ise İlayda Alişan hayat verecek. Çekimleri İstanbul’da aralık ayında başlayacak Yaşın 19 dizisinin oyuncu kadrosunda bir çok genç oyuncu da yer alacak. Diğer taraftan Hülya Avşar ve  Mehmet Aslantuğ 25 yıl aradan sonra Yaşın 19 dizisinde yeniden partner olacaklar.