Yeni James Bond Filmi No Time to Die, 2 Nisan 2021’e Ertelendi

Yeni James Bond Filmi No Time to Die, 2 Nisan 2021’e Ertelendi

167

Daha önce pandemi nedeniyle 3 Nisan’dan 13 Kasım’a ertelenen yeni James Bond filmi No Time to Die, bu kez de 2 Nisan 2021’e ertelendi.

2006 yapımı Casino Royale’den beri James Bond‘a hayat veren Daniel Craig‘in ikonik karaktere son kez hayat verdiği No Time to Die‘ın ilk başta 3 Nisan’da vizyona girmesi planlanıyordu. Ancak koronavirüs salgını filmin ertelenmesine neden oldu. Heyecanla beklenen yeni Bond filmi 13 Kasım’a ertelendi. Film pandemi şartlarına rağmen bu tarihte sinemaseverlerle buluşacak gibi görünüyordu. Zira MGM ve Eon Productions kısa süre öncesine kadar film için tanıtım çalışmalarını sürdürdü ve her seferinde filmin kasım ayında vizyona gireceği belirtildi.

Ancak 26 Ağustos’ta vizyona giren Tenet’ın gişede hüsrana uğraması, diğer stüdyolar gibi MGM’in planlarını yeniden gözden geçirmesine sebep oldu. Heyecanla beklenen Tenet’ın sinemalara izleyici çekememesi, stüdyoların 2020’den büyük ölçüde umuda kesmesine sebebiyet verdi. Bu bağlamda yeni Bond filmi de bir kez daha ertelendi.

No Time to Die, bu kez de 2 Nisan 2021’e ertelendi. Film tekrar ertelenmese dahi ilk başta planlanan vizyon tarihinden bir yıl sonra vizyona girmiş olacak. Kaldı ki yakın zamanda seyircilerin sinemalara dönmesini sağlayacak bir değişim yaşanmadığı takdirde filmin tekrar ertelenebileceği ihtimalini de göz önüne almamız gerekiyor.

Daniel Craig’li No Time to Die, 2 Kasım 2021’de Vizyona Girecek 

 

No Time to Die


No Time to Die, MI6’teki görevinden ayrılıp Jamaika’da sessiz sakin bir hayat süren James Bond’un huzurlu yaşamının bozulmasıyla gelişen olayları konu alıyor. Eski dostu olan CIA ajanı Felix Leiter (Jeffrey Wright) kapısını çalıp yardım isteyince Bond, kendisini yeni olayların içerisinde buluyor. Kaçırılan bir bilim insanını kurtarmaya çalışan Bond, oldukça tehlikeli yeni bir teknolojiye sahip olan gizemli bir suçluyla karşı karşıya geliyor.

Fleabag ve Killing Eve’in yaratıcısı Phoebe Waller-Bridge‘in senaryosuna katkıda bulunduğu filmi Sin Nombre, Jane Eyre ve True Detective gibi yapımlarla tanınan Cary Fukunaga yönetiyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Daniel Craig ile beraber Spectre‘da karşımıza çıkan Léa Seydoux ve yine aynı filmde Blofeld’e hayat veren Christoph Waltz yer alıyor. Ayrıca filmde Rami Malek, Lashana Lynch, Naomie Harris, Ben Whishaw, Rory Kinnear, Ralph Fiennes, Ana de Armas, Billy Magnussen ve Dali Benssalah gibi isimler de rol alıyor. Filmin tema şarkısını ise Billie Eilish seslendiriyor.

Kaynak: IndieWire